Elf - to mogą być najbardziej rozśpiewane święta jakie mieliście !

On maja 10, 2016

Co się dzieje z dorosłym ,który jako niemowlę zostaje przygarnięty przez elfy świętego Mikołaja ? Zobaczcie sami w tej niesamowitej rozsppiewanej opowieści o Elfie Buddy'm ...

ELF. ROZŚPIEWANE ŚWIĘTA

Najbardziej w świętach lubię to, że mogę z bliskimi całkowicie odłączyć się od tego co nas trapi i stresuje przez cały rok . Myślimy o nas, o naszych bliskich którzy są z nami lub nie, o przyjemnościach dnia dzisiejszego, o magii świąt. Jest bajecznie!  Oglądamy rodzinne filmy, do których wracamy co rok, robimy popcorn i siedząc na kanapie delektujemy się byciem razem.

Od listopada tematyka bajkowa oscyluje u nas wokół świat, Mikołaja, prezentów, radości wspólnego przeżywania Bożego Narodzenia. W tym roku – dzięki Galapagos – do naszej kolekcji dołączyła bajka oparta na popularnym filmie fabularnym i bestsellerowym broadwayowskim musicalu – ELF. Wieki temu ( wg mojego syna, dla którego 12 lat to lata świetlne ) oglądaliśmy ten film w wersji nie animowanej w pewną zimową sylwestrową noc nad jeziorami w Minnesocie . Do tej pory mam sentyment ogromny do tego filmu. Dzieci tez go uwielbiają. A teraz chyba jeszcze bardziej – od kiedy mogą raczyć się jego animowaną wersją.

„Elf . Rozśpiewane Święta” to produkcja zainspirowana fabularnym filmem Elf (2003) z Will’em Ferrell’em  w roli głównej oraz broadwayowskim musicalem pod tym samym tytułem.

 O czym jest bajka?

To historia jakich niewiele znajdziecie … Buddy – główny bohater i tytułowy „Elf”, jeszcze jako niemowlę zostaje przygarnięty przez elfy Świętego Mikołaja. Gdy zaczyna dorastać, sieje spustoszenie na Biegunie Północnym z powodu swoich rozmiarów. Musi więc przenieść się do świata ludzi, dlatego wyjeżdża do Nowego Jorku w poszukiwaniu ojca i swojego miejsca na ziemi. Okazuje się jednak, że życie w wielkim mieście nie należy do przyjemności. Jego biologiczny ojciec jest chciwym sknerą, a ośmioletni przyrodni brat Buddy'ego nie wierzy w Świętego Mikołaja. Nawet bałwany nie są przyjacielsko nastawione, właściwie nie chcą się w ogóle odzywać. Najgorsze jest jednak to, że wszyscy zapomnieli, jakie jest prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia. Buddy będzie więc musiał, używając prostych elfowych metod, odzyskać rodzinę, poznać swoje przeznaczenie oraz ocalić Święta dla Nowego Jorku i całego świata.

W polskiej wersji językowej głosów bohaterom użyczyli: Jacek Bończyk (Buddy), Damian Damięcki (Mikołaj), Bożena Furczyk (Emily), Bernard Lewandowski (Michael), Alek Mikołajczak (Walter), Mieczysław Morański (Fałszywy Mikołaj), Mirosław Wieprzewski (Greenway) i Katarzyna Maria Zielińska (Jovie). W wersji anglojęzycznej bohaterom głosów użyczyła gwiazdorska obsada, z czterokrotnym zdobywcą nagrody Emmy Jimem Parsonsem („Teoria wielkiego podrywu”) na czele. W pozostałych rolach wystąpili Ed Asner, Mark Hamill, Kate Micucci, Jay Leno i Gilbert Gottfried.

Nie można nie zobaczyć tego filmu. Ciepły, rodzinny, zabawny, rozśpiewany. Sprawi, że usiądziecie wszyscy rodzinnie bliziutko i jeszcze przed świętami poczujecie się jakby Boże Narodzenie było jutroJ

Polecam serdecznie!

Zainteresowanych odsyłam TUTAJ

gdzie będziecie mogli uzyskać jeszcze więcej informacji o filmie oraz kupić go , by Elf zamieszkał również i w waszym domu!Komentarze


Zostaw swój komentarz