Masza i Niedżwiedź - znacie już?

On listopada 3, 2015

Najbardziej nowoczesno- nienowoczesna bajka dla Twojego dziecka, które pokocha miłością bezgraniczną. BEZ PRZEMOCY :-) Uwaga! Uzależnia całe rodziny!

MASZA I NIEDŹWIEDŹ - hit dziecięcy już dostępny na dvd!

Moje dzieci niekoniecznie pozytywnie przyjmują wszelkie nowości. Ich rozpiętość wiekowa powoduje, że trudno jest znaleść wspólny mianownik filmowy ich zainteresowań. Czasem się to udaje, z reguły przynajmniej jedno jest niezadowolone. No cóż... Klasykę( w swoim mniemaniu)uwielbiają: Ninjago. Lego, Scooby Doo,  Królik Bugs... to wspołny mianownik ... Nowości ... no niestety .
Ostatnio dostarczony w chojnym pakiecie od Galapagos zestaw bajek zaintrygował jednak całą trójkę/czwórkę. Na pierwszy rzut polecieliśmy z serią bajek o Maszy i Niedźwiedziu. Oprotestowana przez mojego prawie trzynastolatka  bajka została włączona i .... włączona ... i włączona . Przez weekend  "zaliczyliśmy " trzy płyty dvd z przygodami niesfornej Maszy i posiadającego nieskończone pokłady cierpliwości niedźwiedzia. Ten, który protestował najbardziej, oglądał większość przez szparę w drzwiach lub "bawiąc się" z Jack'iem na podłodze:-) 
Znacie Maszę? Okazuje się że znają ją wszyscy oprócz nas.  Na na szczęści enie pozostajemy juz rodzinnie w tyle .

Na całym świecie ( i równiez w Polsce oczywiście )  przygody głównych bohaterów stały się globalnym fenomenem i od swojej premiery w 2009 roku zdążyły podbić serca widzów na całym świecie. Zabawna bajka uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych opowiada o szalonych  perypetiach niesfornej dziewczynki   Maszy i jej nietypowego przyjaciela, poczciwego Niedźwiedzia. Ich przyjaźń stanowi metaforę relacji między ciekawskim dzieckiem o chłonnym umyśle a wielkim, nieznanym światem. Do  międzynarodowego sukcesu rosyjskiej produkcji przyczyniły się zjawiskowa animacja 3D, oryginalne  piosenki, uniwersalny przekaz, zwariowane poczucie humoru i cała plejada nieszablonowych postaci.  
Oto krótka charakterystyka dwóch najważniejszych postaci:
MASZA to mała, ruchliwa i bardzo ciekawska dziewczynka. Rozpiera ją energia, ma sto pomysłów na minutę i nie potrafi spokojnie usiedzieć w jednym miejscu. Nigdy nie jest przygnębiona i prawie niczego się nie boi. Jak każde dziecko wierzy, że jest pępkiem świata i wszyscy muszą być posłuszni jej  kaprysom. Jest bardzo przyjacielska i nie wyobraża sobie, że ktoś mógłby jej nie lubić. Często działa  pochopnie, nie przewidując konsekwencji swoich czynów. Nosi ludowe rosyjskie sukienki, ale jest bardzo nowoczesną i asertywną dziewczynką.
NIEDŹWIEDŹ – sympatyczny i prostoduszny emerytowany cyrkowiec mieszkający w gęstym lesie pod  Uralem. Ceni sobie ciszę i święty spokój. Lubi dobrze zjeść, pospać, pograć w szachy czy warcaby, rozwiązać krzyżówkę albo obejrzeć mecz narodowej reprezentacji. Hoduje pszczoły, uprawia ogród i  zajmuje się stolarką. Spotkanie z Maszą wywraca jego życie do góry nogami, ale Niedźwiedź szybko  przywiązuje się do zwariowanej dziewczynki i zaczyna ją traktować jak najlepszą przyjaciółkę.
Dostaliśmy trzy części , których polska premierana dvd  odbyła sie niedawno w Galapagos.


        

„MASZA I NIEDŹWIEDŹ” CZĘŚĆ 1 – NA DVD OD 9 PAŹDZIERNIKA

Zobacz, jak poznali się Masza i Niedźwiedź. Poznaj przepis na idealną porcję kaszy i przekonaj się, jak  trudny jest los porywacza, kiedy zakładnikiem jest Masza. Moje dzieci wyły ze śmiechu a mój mąż denerwował się , że połowy nie rozumie ( ustawiony był polski język , a Basia za nic nie chciała przestawić ,żeby "coś się nie zepsuło ") 
ODCINKI: Pierwsze spotkanie, Masza i kasza, Wielkie pranie, W razie czego dzwoń, Sama wśród  wilków, Konfiturki, Bądź zdrów, Ślady zwierząt niewidzialnych, Pierwsza klasa.

„MASZA I NIEDŹWIEDŹ” CZĘŚĆ 2 - NA DVD OD 9 PAŹDZIERNIKA

Dowiedz się, czy Niedźwiedziowi uda się zapaść w sen zimowy, odkryj, w jaki sposób zdobył jednocześnie puchar i guza, i zobacz, jak się skończy spotkanie Maszy z Tygrysem. 
ODCINKI: Nie budzić do wiosny!, Idą Święta, Święto na lodzie, Uwaga, jadę!, Wiosna przyszła, Na  ryby, Podrzutek, Obrona granic, Pasiasty przyjaciel.
Jeśli chcecie posłuchaĆ jak Masza opowiada najbardziej znane bajki dla dzieci, musicie mieć tę płytę! Przypomniało mi się dzieciństwo i moment, kiedy opatulona lisem mojej ciotki słuchałam na chuśtawce bajki oWilku i siedmiu  koźlątkach. Pamietacie tę bajkę? Przez lata myślałam, że to ona wymyśliła tę bajkę i kłóciłam sie z każdym, kto mówił innaczej :-)

Sympatyczna i niesforna Masza, znana z popularnej serii „Masza i Niedźwiedź”, opowiada klasyczne bajki w zupełnie nowych, przezabawnych wersjach. Urocza animacja, zaskakujące zwroty akcji i niespodziewany  morał przedstawiony przez Maszę to mieszanka, która rozbawi widzów w każdym wieku!

Odcinki: Wilk i siedem koźlątek, Jaś i Małgosia, Lisica i zając, Czerwony Kapturek, Dziadek Mróz, Kalif, Wierzchołki i korzonki, Królewna żabka, Śnieżynka, Tomcio Paluch, Dziewczynka kruszynka, Smolny byczek, Trzy prosiaki.


Bajki bez przemocy - jeśli nie liczyć maltretowania psychicznego niedźwiedzia i wilków podczas ich "leczenia :-)
Jeśli miałabym polecać dzieciom najmłodszym , polecałabym obejrzenie właśnie "Maszy" jako pierwszej bajeczki. Zabawne, krótkie, humorystyczne i muzycznie bardzo dobrze opracowane historyjki nadają się dla wszystkich - po mojej rodzinie absolutnie widać - że dobre są dla małych, dużych i tych całkiem największych :-)
Wkrótce na dvd pojawią się kolejne części przygód zwariowanej dziewczynki . Czekamy w napięciu bo zdecydowanie jesteśmy juz uzaleznieni:-)

 

Po wszelkie dodatkowe informacje oraz zakup płyt zapraszam  tutajKomentarze


Zostaw swój komentarz