Bajki, których nie znacie ... " W poszukiwaniu grzmiącego smoka"

On października 10, 2014

Kiedy wyjdziemy poza konwencję Czerwonego Kapturka i Brzdkiego kaczątka odkryjemy świat baśni o jakich się nam nawet nie śniło. Zobaczcie o czym opowiadają bhutańskie legendy ...

-Dokąd lecimy? - zapytała Amber tatę.

-Do ziemi Grzmiącego Smoka - odpowiedział.

-Gdzie to jest? - chciała wiedzieć dziewczynka.

-Zobaczysz, kochanie. Zobaczysz - odparł tata

Kto lubi smoki? Kto chciałby je zobaczyć? Moje dzieci z pewnością. Dlatego recenzja tej książki była dla nas podwójną przyjemnością .

Wyrwani z rodzimego kontekstu bajek znanych i lubianych polskich i amerykańskich , które czytamy z dziećmi na co dzień , z prawdziwą przyjemnością obadaliśmy teren bajkowy dotąd całkiem nieznany. 

  Legendy bhutańskie otwierają nam okno na małą znaną kulturę Bhutanu, jednocześnie podając ją w sposób zrozumiały i wciągający.

"W poszukiwaniu Grzmiącego Smoka" Sophie i Romio Shrestha to opowieść o dwójce dzieci , które wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu nieuchwytnych grzmiacych smoków. Jest samolot, uskrzydlona tygrysica pomagająca dzieciom, jest klasztor i dziadek snujący niesamowite opowieści. 

Przepiękne ilustracje, twarda oprawa książki i dość duży tekst zachęciły moją siedmiolatkę do samodzielnego czytania. Już za pierwszym podejściem przeczytałyśmy ją całą!

SOPHIE SHRESTHA - absolwentka studiów artystycznych i autorka tej książki. W wieku dwudziestu jeden lat, opuściła rodzimą Irlandię dla Nepalu. Tam spotkała Romio Shrestha, który później został jej mężem. To utalentowany malarz thanek, świętych zwojów buddyjskich, a jego prace wystawione są w Muzeum Brytyjskim oraz w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej.
W Poszukiwaniu Grzmiącego Smoka jest pierwszą książką dla dzieci powstałą we współpracy małżonków w zakresie
tekstu i ilustracji. Państwo Shrestha mieszkają w Irlandii, z czterema córkami, które kochają podróżować.
W czasie wyprawy do Bhutanu, najstarsza córka, Amber, była zafascynowana krajem, zwanym „Ziemią Grzmiącego Smoka”.

Książka jest rewelacyjna. Od tej chwili otwieramy się na bajki z rejonów do tej pory nam nieznanych. Jestem pewna jeszcze nie raz pozytywnie nas zaskoczą. Komentarze


Zostaw swój komentarz