KREZAKI - PONADCZASOWY DESIGN W ZGODZIE Z NATURĄ, KTÓRY PODBIJE WYOBRAŹNIĘ TWOJEGO DZIECKA I WNUKÓW

On lutego 16, 2020

Zabawki powinny rozwijać wyobraźnię, łechtać rozwijający się umysł, łączyć pokolenia... po prostu pozytywnie bawić  - osobiście znam takich ponadczasowych jedynie kilka. Spieszę więc donieść, że moje grono wybrańców poszerzylo się o coś wspaniałego!

.

Zabawki to temat rzeka. Kupowanie ich z okazji ( a jest ich gazylion) , przyprawia nawet doświadczonego rodzica o ból głowy. Każdy chce kupić coś "fajnego", co się spodoba, nie zedrze z nas majątku a przede wszystkim 'przetrwa choc kilka tygodni" Z tym ostatnim zawsze jest problem. Kiedyś mowiło się, że zalewająca nas chinszczyzna jest tak tandetna, że często nie wytrzymuje wyjęcia z pudelka. Niestety, to prawda. Coraz gorzej jest jednak ostatnio z rodzimymi zabawkami - producenci jadąc na haśle" dobre bo polskie" wciskają zakręconym rodzicom coraz większy badziew. 

A my co? Łykamy to za każdym razem, bo co mamy zrobić - rzadko kiedy pojawia się rozsądna alternatywa - a ileż w końcu można mieć zestwów Lego?

Pokazuję wam zatem bez zbędnych ceregieli to, co ja znalazlam online.

KREZAKI

Okazuje się że można robić zabawki przepiękne, proste w formie, rozwijające wyobraźnie, dające wiele możliwości zabawy, odpowiednie zarowno dla chlopców jak i dziewczynek. Można. Trzeba tylko chcieć. A dziewczyno, które stworzyły KREZAKI się chce. Widać to w każdym kawałku zestawow modułowych, drewnianych elementów domków, z którymi twoje dziecko może tworzyć fenomenalne konstrukcje. 

.

.

Ćwiczenie zdolności manualnych, koordynacji wzrokowej , umiejętności społecznych ( odgrywanie codziennych scenek przez dziecko daje wam wgląd w to, co maluch obecnie "trawi" emocjonalnie ), podejmowanie decyzji ( co z czym połączyć, co ma z tego powstać ), to tylko czubek góry lodowej możliwości KREZAKÓW. 

Dodaj do tego fakt, że każdy element wykonany ręcznie nie jest masówką, robotą na odwal się ale przełożeniem znajomości tematu z matczyną troską o to, by dziecko było bezpieczne. 

.

.

Na koniec - drewno ... Cóż mogę powiedzieć - to mój ulubiony materiał. Pomijam fakt, że drewno daje nieskończone możliwości tworzenia, jest poręczne i miłe w dotyku - bliskość natury daje mi pewność, że ta zabawka przetrwa o wiele dłużej niż dzieciństwo moich dzieci. 

W domu moich teściów w Minnesocie stoi przepiękny drewniany domek, którym bawiła się kiedyś moja teściowa. Lekko nadgryziony zębem czasu pamięta lata 50-te w USA :-) Ostatnio bawiła się nimi moja córka 3 lata temu ...Takie zabawki najbardziej mnie kręcą. Nie liczy się ilość ale jakość.

A jakości Krezakom ująć się nie da. Są genialne i wytrzymałe - przetrwały bez żadnego uszczerbku upadek ze schodów... codziennie narażone są na inwazję kota - Gozilli ( każdy ma tu swoją rolę do odegrania i kot nie jest wyjątkiem ). Narazie najbardziej ucierpiała na zabawie Krezakami moja przestrzeń życiowa - nasz mały salonik jest mały a często zdarza się że zabawa wieczorna ma swoją kontynuację rano - wszystko więc należy zostawić " jak było" , czego rezultatem jest lawirowanie pomiędzy domkami i rozłożonymi pomiędzy nimi torami drewnianymi, pociągami i autami - czasem jest ciężko:)

.

.

Jest to jednak kolejny moim zdaniem kolejny poztywny aspekt Krezakowego Miasteczka - za każdym razem elementy można złożyć innaczej - poczta może stać się parkinkiem, hotelem dla aut czy lalek, placem zabaw dla pociągów - można lączyć ze sobą wszystko co dziecko ma pod ręką - tory, inne zabawki ... w końcu miasteczko to MIASTECZKO. 

Kreazki przyjeżdżają do was w przepięknym pudle, opakowane w gruby eko worek, w którym możecie przechowywać wszystkie elementy. Zestaw składa się z 12 elementów. Są to trzy domki, każdy po 4 ściany. Jeden domek to front (każdy taki sam) o wymiarach 20 x 20 cm, 2 ściany z oknami 20 x 15 cm (1 domek ma okna kwadratowe, drugi prostokątne, a trzeci ma okna łukowe) i czwarta pełna ściana 20 x 15 cm.

.

 

.

Inwestycja w takie ponadczasowe zabawki się opłaca : homemade, polskie, ekologiczne, wykonane z dbalością o każdy element. Myślę, że będziecie zadowoleni ( tak jak my ) - zarowno wy jak i wasze dzieci . A kiedy przyjdzie odpowiedni moment ... wnuki też będą miały niezlą zabawę z Kreazkami:-)

Calość do obejrzenia i kupna jest TUTAJ 

WARTO SIĘ ZAINTERESOWAĆ - TO GENIALNY PREZENT NA LATA!

.

.

.

.

.

.Komentarze


Zostaw swój komentarz