GIERKI MAŁŻEŃSKIE - dla tych co mają ciche i głośne dni, kochają dobrą zabawę i nie boją się poznawać się ciągle na nowo!

On sierpnia 27, 2016

Mamy ostatnio chicho-głośne małżeńskie dni. Przeprowadzka, remont, kredyt - kto przez to przeszedł wie, że nie jest to okres spokoju i małżeńskiego trzymania się za rączki podczas głębokiego patrzenia sobie w oczy. "Gierki małżeńskie", które pojawiły się właśnie u nas w domu rozładowały napięcie i pokazały nam wzajemnie o co kaman w naszych duszach ostatnio. Powiem wprost - tego nam było trzeba ... pomogło :-)

GIERKI MAŁŻEŃSKIE 

13 lat po ślubie sprawy wyglądają różnie. Pamiętam jak w pierwszym roku, zakochana po pas , przekonana o swojej absolutnej znajomości wszystkiego co lubi / nie lubi mój mąż, patrzyłam z rozdziawioną buzią jak zajadał u znajomych makowca, którego podobno (jak ja) nie lubił. Niby nic - ale moje poczucie wszechwiedzy zniknęło jak bańka mydlana. 

Po wielu latach życie zweryfikowało nasze gusta kulinarne, kulturalne i wiele innych. Człowiek zmienia się całe życie i wiele zewnętrznych czynników których nie unikniemy wpływa na naszą osobowość. Fajnie jest więc po latach zweryfikować "pewniaki" przy okazji dobrze się bawić. 

Kto zna ( chyba każdy ) Andrzeja Mleczkę wie, że cokolwiek okraszone jego ilustracjami musi być wielkim hitem! 

Gierki małżeńskie od pierwszego spojrzenia przyciągają mleczkowymi ilustracjami- człowiek zastanawia się - o co chodzi ? Niektórzy identyfikują się z obrazkiem na froncie ( nie będę pokazywała palcami kto ) . 

Wnętrze zaskakuje - ilość elementów trochę poraża ( pozytywnie - bo to oznacza długą fajną zabawę a nie myk i do widzenia ) ale instrukcja obsługi nawet największemu zapaleńcowi wyjaśnia wszystkie szczegóły. Jeśli wasza druga połowa należy do gatunku homo sapiens z podgrupy "nie czytam instrukcji bo wszystko ogarniam bez tego " - dyskretnie weźcie sprawy w swoje ręce. " Instrukcję musowo przeczytać " - jak powiedziałby Pawlak :-)

Gra dzieli się w sumie na dwie części ( dwie strony planszy ) - możecie grać sami albo ze znajomymi . Polecam i sugeruję samodzielną przeprawę po raz pierwszy . Potem możecie zaprosić innych. W wariancie pierwszym grać może do 4 par , w drugim - jedynie wy . Najbardziej ze wszystkiego podobają mi się vouchery - macie do dyspozycji cały bloczek, dzięki któremu możecie sformalizować swoją wygraną - a wariantów jest kilka :) Lubiącym granie sugeruję skopiowanie bloczku - może się przydać "na później". 

 

Czasem nie mamy siły na wieczorne kreatywne spędzanie czasu - kilka minut wieczorem podsumowujące cały dzień "co w pracy" , "pojedziesz jutro do...?" , "przesuń spotkanie bo muszę ..." jest zdecydowanie do kitu. MUSIMY znaleść dla siebie czas. Inaczej spędza się czas rodzinnie , inaczej tylko we dwoje. Kiedy tego drugiego brakuje człowiek oddala się od siebie i jak to powiedziała moja siostra :"życie małżeńskie przypomina wtedy mieszkanie ze współlokatorem - na dodatek takim,którego do końca się nie zna i niekoniecznie już nawet lubi" 

Pokonaliśmy więc barierę językową i mój angielskojęzyczny mąż dał się wciągnąć:-) Okazuje się, że kiedy nie znalazło się jeszcze w nowej okolicy niani, nie do końca ma się siłę i ochotę na " dłuuuugą grę o której nic się nie wie" - czas spędzony we dwoje może być naprawdę ok - w sumie to nawet więcej niż ok. Dla nas to jakiś początek :-) Myślę, że czegoś naprawdę fajnego.

 

 

 

Pamiętajcie o voucherach ! :-)

W serii z GIERKAMI MAŁŻEŃSKIMI wyszły jeszcze dwie inne gry, na które już ostrzę sobie pazury: KORPORACJA i KARIERA POLITYCZNA . Brzmi nieźle? :-)

Wszystkie trzy kupić możecie klikając TUTAJ 

Zachęcam i polecam. Sprawdziliśmy z mężem, teraz będziemy testować na innych :-) 

Chętnych zapraszam na mój Facebookowy profil  POMYSŁOWA MAMA, gdzie do wygrania będą dwie sztuki GIEREK MAŁŻEŃSKICH . Na zgłoszenia czekam od dziś 27 do 30 sierpnia! Napiszcie lub pokażcie dlaczego właśnie do was powinna trafić jedna z tych gier! Zapraszam do zabawy!Komentarze


Zostaw swój komentarz