Scooby Doo dociera nawet w kosmos!

On wrzesień 15, 2015

Scooby i gang maja pecha - potwory podążają za nimi nawet w kosmos! Uwaga - oglądanie grozi poważnym uzależnieniem od Scoobiego:-)

„Scooby-Doo! Pora księżycowego potwora”

Najnowsze dvd z przygodami Scoobiego już w sprzedaży na


www.galapagos.com.pl

Jestem pokoleniem zaledwie kilku  bajek i programów dziecięcych. Nie ominęły mnie telerankowe weekendy, nie obce było mi 5-10-15 . Kiedy zaczęły pojawiać się fajniejsze bajki , ja przerzucałam się już na "dorosłe" życie. Kątem oka śledziłam jednak przygody psa -detektywa i jego drużyny. Scoobiego uwielbiałam potajemnie, bo wtedy - w moim wieku - to juz był obciach. 
Od czasu, kiedy na świecie pojawiły sie moje dzieci, bezkarnie mogłam sobie obejrzeć wszystko, na co się nie załapałam wcześniej . Scooby Doo na stałe zagościł w moim domu ( płyty, książki, koszulki, gry, ćwiczenia matematyczne - o czymkolwiek myślisz - my z pewnością to mamy). Kiedy przyszła do nas płyta Dvd od firmy Galapagos  z najnowszymi przygodami młodocianych detektywów, zaciekawiona usiadłam z dziećmi do oglądania. 
I was zachęcam do zrobienia tego samego - przygoda jest odlotowa, można by rzec - nie z tej ziemi:-)

Nie brakuje tu strachów, zabawnych momentów, tekstów dopasowanych do naszych dzieci ( nie ukrywajmy - język trochę się rozwinął i zmienił od czasów mojego dzieciństwa) . 
O czym jest ten pełnometrażowy film animowany? W wielkim skrócie o tym:
Po wygranej w loterii, w której nagrodą było pięć ostatnich miejsc na pokładzie nowego kosmicznego statku należącego do miliardera Sly’a Barona, Scooby-Doo, Kudłaty, Fred, Daphne i Velma wyruszają w kosmos. Zabawa w stanie nieważkości jest przednia, dopóki… tajemniczy kosmita nie zaczyna atakować  statku! Gdy pojazd ulega zniszczeniu, załoga zostaje zmuszona do lądowania w bazie Sly’a Barona… po ciemnej stronie księżyca... Czy wszyscy wyjdą cało z opresji i powrócą na Ziemię? I kto tym razem jest potworem? Tego wszystkiego dowiecie się, kiedy obejrzycie bajkę . Ja zachęcam was do tego gorąco - to idealna propozycja na wieczór rodzinny. Jeśli macie spędzić go przed szklanym ekranem - zróbcie to oglądając coś naprawdę fajnego!

Jak zawsze - film obejrzeliśmy w oryginale - po angielsku. Ale kiedy odwiedził nas kuzyn - kolejny fan Scoobiego - dzieci wspólnie z nim obejrzały bajkę po polsku. Fajnie jest porównywać treść filmu w obydwu językach. Zachęcam do tego wszystkich rodziców - puszczcajcie swoim dzieciom bajki po polsku - a kolejny raz - w oryginale - to najlepsza metoda na szybką naukę i skuteczne osłuchanie sie z angielskim!
W oryginalnej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli: Frank Welker (Scooby-Doo, Fred), Matthew Lillard (Kudłaty), Grey DeLisle-Griffin (Daphne), Mindy Cohn (Velma), Malcolm McDowell  (Sly Baron), Fred Tatasciore (Hudson Baron/Kosmita), Mark Hamill (Zip Elvin) i Jennifer Hale (Shannon Lucas).
W polskiej wersji językowej wystąpili: Jacek Bończyk (Kudłaty), Ryszard Olesiński (Scooby-Doo), Beata Jankowska-Tzimas (Daphne), Jacek Kopczyński (Fred), Agata Gawrońska Bauman (Velma),  Miłogost Reczek (Sly Baron), Grzegorz Pawlak (Hudson Baron), Jacek Król (Zip Elvin) oraz Aleksandra Radwan (Shannon Lucas).

Ten jak i pozostałe dvd z przygodami Scoobiego znajdziecie na

www.galapagos.com.pl

Polecam ! Komentarze


Zostaw swój komentarz