"Malarze dzieciom " Wydawnictwa Tekturka to książki dla najmłodszych, które karmią ich sztuką!

On październik 25, 2017

Uwaga! Książki te mogą powodować niebezpieczne poszerzenie wiedzy dziecka  i poczucia  jego estetyki a także uzależniać od piękna i uwrażliwić na sztukę!

Trzeba mieć przynajmniej kilka więcej śrubek i kółek kręcących się po zwojach mózgowych, żeby wpaść na tak genialny pomysł ( i niełatwy zarazem ), żeby połączyć bajkę z najbardziej znanym na świecie malarstwem. I jeszcze żeby to wszystko skleiło się w piękną całość dając pożądany rezultat w postaci pięknego, ciekawego opowiadania, które wsparte sztuką wywoła w dziecku chęć czytania i czytania i czytania ...

Agnieszce Starok i Wydawnictwu TEKTURKA udało się to znakomicie! Moim zdaniem weszli na wyżyny i teraz muszą trzymać poziom, na który niełatwo wskrobać się innym. 

W sumie, przestało mnie to już dziwić - ich "Machanica" jest przepiękna, a serią Dobra Książeczka wzbudzili miłość nieustającą mojego najmłodszego syna. 

Zresztą sami zobaczcie co oni tam mają dla was 

TUTAJ

Ja pokażę wam tutaj tylko to, co w tej serii MALARZE DZIECIOM jest najpiękniejszego. Sami zadecydujcie, od której książeczki zacząć czytanie:-)

CZYJ TO DOMEK  ( MALOWAŁ: VINCENT VAN GOGH )

„Czyj to domek?” to opowieść o chłopcu, który przypadkowo trafił do czyjegoś domu. Obiecał sobie, że nie wyjdzie z niego, dopóki nie dowie się, kto tam mieszka. Co podpowiadała mu wyobraźnia i czy rozwiązał zagadkę? Książka jest ilustrowana oryginalnymi obrazami Vincenta van Gogha.

BALETNICE  ( MALOWAL: EDGAR DEGAS)

 

Klara i Emilia, zachęcone przez mamę, zaczynają chodzić na lekcje baletu. Wkładają przepiękne szeleszczące suknie i białe, mięciutkie baletki. Szybko okazuje się jednak, że balet wymaga ciężkiej pracy. „Baletnice” to opowieść o dziecięcych marzeniach i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. Książka jest ilustrowana oryginalnymi obrazami Edgara Degasa.

W SEKRETNYM OGRODZIE ( MALOWAL: CLAUDE MONET)

„W sekretnym ogrodzie” to opowieść o chłopcu, który bardzo chciał zobaczyć wiatrak z bliska. Podczas samotnej wędrówki do młyna zgubił się. Czy odnajdzie mamę? Co go spotka po drodze? I czy pomogą mu zaczarowane kwiaty – nenufary? Książka jest ilustrowana oryginalnymi obrazami Claudeʼa Moneta.

Każda książka z serii Malarze Dzieciom to odrębna opowieść. Tłem przygód bohaterów są znane obrazy sławnych malarzy. To idealny sposób na pierwsze spotkania ze sztuką. Dziecko słucha historii, identyfikuje się z bohaterami, a niejako przy okazji chłonie też sztukę i wyrabia w sobie poczucie estetyki. Seria skierowana jest do najmłodszych w wieku 2-7 lat. Gruba tektura i sztywne wdanie sprawią,że książka wystawiona na próbę małych rączek i ciekawskich paluszków wytrzyma próbę czasu ( w naszym domu wytrzymuje fantastycznie ) 

 

Bardzo wam polecam książki z tego wydawnictwa . Pobudzają wyobraźnię, wspierają rozwój artystyczny i literacki dziecka, zaskakują na każdej stronie. Ciekawa jestem bardzo, co jeszcze wymyślą ... Komentarze


Zostaw swój komentarz