"7 nawyków szczęśliwego dziecka" Sean Convey - proste historie, które pomagają w kształtowaniu dobrych nawyków

On maj 3, 2017

Kiedy przyjaciele z Krainy Siedmiu Dębów zaczynają snuć swoje historie - przez przypadek , zupełnie naturalnie, Twoje dziecko może nauczyć się jednego z dobrych nawyków: organizacji czasu, współpracy z innymi, dbania o siebie, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach ... Historie z przesłaniem - takie uwielbiam najbardziej !

Życie zgodnie zasadami ... to trudne nawet dla dorosłego. A co dopiero dla dziecka? Z tą książką wyjaśnianie maluchowi pewnych ważnych zasad może  być o niebo łatwiejsze ...

7 opowieści, piękne ilustracje, wciągające historie - wszystkie sprawią, że Twoje dziecko dowie się/opanuje/pozna - w zależności od tego w jakim jest wieku - nowe zasady: odpowiedzialność, planowanie, szacunek dla innych, pracę zespołową i równowagę. Dla nas proste - dla dziecka są trudne do pojęcia . Umiejętne wplecenie ich w opowiadanie daje dziecku punkt odniesienia . Nie ma tu wydumanych,  trudnych do zrozumienia , nudnych zdań, które sprawiają, że w połowie cała treść ulatuje przez okno a dziecko traci zainteresowanie. 

Proste historie z przesłaniem i bohaterowie, z którymi można się identyfikować - to przepis na sukces.

 

W każdym z bohaterów dziecko może odnaleźć kawałek siebie i swojego zachowania - taka identyfikacja pomoże w zapamiętaniu i zrozumieniu każdego opowiadania.

Każda historia to jeden nawyk. Pod koniec rozdziału znajdziecie notatkę dla " dorosłych " - nauczyciela czy rodzica z sugestiami, jak rozbudzić nawyk, o którym była mowa. Znajdziecie tam też listę pytań do dzieci - może z nich wywiązać się fajna dyskusją, która pokaże, czy dziecko zrozumiało o czym była mowa w opowiadaniu, czy trzeba mu jeszcze kilka rzeczy wyjaśnić i naprostować .  Na końcu znajdzje się diagram  7 nawyków pokazujący, jak wpływają na siebie poszczególne nawyki . 

Autor ma rownież stronę internetową 

www.seancovey.com

Znajdziecie tam dodatkowe zabawy dla dzieci : quizy, gry, portrety bohaterów tej książeczki, które można wydrukować i dać dzieciom do kolorowania w trakcie czytania książki. Mój wewnętrzny nauczyciel już oczami wyobraźni widzi cały konspekt super lekcji jaką można przeprowadzić z dziećmi zarówno w szkole jak i w domu:-) 

Twarda oprawa, duża czcionka, przepiękne ilustracje- WYDAWNICTWO ZNAK wie, jaki jest przepis na sukces .

7 nawyków skutecznego działania - 7 wciągających, wartych przeczytania opowieści, które na długo zostaną z dzieckiem. I z wami też :-)

Zakup książki przez klienta to żaden sukces Wydawnictwa . Zakup, przeczytanie, przeżycie i wyciągnięte z tego odpowiednie wnioski - to sukces, który - muszę to przyznać, bo czytałam i czytam dzieciom tony książek - jest niesamowitym osiągnięciem tego Wydawnictwa. Mam wrażenie, że będę do tej pozycji wracała jeszcze wiele razy . Jej autor - ojciec siedmiorga dzieci - naprawdę mi zaimponował. Mam wrażenie, że on sam stale uczy i pokazuje na własnym przykładzie, jakie są właściwe zasady. Jego ojciec - rownież autor poczytnych książek, tak w posłowiu pisze o tej książce:

" Bardzo się cieszę, że przygody Kudłatka, Lilki, Raptusa i reszty paczki z Siedmiu Dębów trafią w ręce naszych najmłodszych.Zdumiewa mnie, jak łatwo można się nauczyć siedmiu nawyków w pierwszych ośmiu latach życia , o wiele łatwiej niż później, kiedy u dzieci rozwinie się już tożsamość oparta na porównywaniu , gdy bardziej liczą się rówieśnicy, niż zasady. Nigdy nie zapominajmy, że najważniejszy jest charakter, a popularność, prestiż i sukces są dopiero na drugim miejscu..."

Polecam Wam tę książkę serdecznie!Komentarze


Zostaw swój komentarz