Śmieci - Jak uniknąć śmieciowej katastrofy? Edukacyjna książka ekologiczna dla dzieci - Gerda Raidt

30,00 zł brutto

Śmieci.

Wytwarzamy ich tak dużo, że możemy je znaleźć nie tylko na wysypiskach czy w spalarniach, ale i w lasach, w oceanach, w kosmosie, na Księżycu, a nawet na Marsie! Czy wiecie, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? 

.

.

Żyjemy w czasach nadprodukcji i konsumpcjonizmu, który napędza nas do coraz to kolejnych zakupów. Do tego dochodzi jednorazowy plastik, którego wytwarzamy i zużywamy miliony ton rocznie. Tworzywa, które się niemal nie rozkłada. Jednym słowem wytwarzamy przeogromną ilość śmieci. 

.

.

Niepopularne współcześnie jest także naprawianie różnych urządzeń, co jeszcze kilkanaście lat temu było standardem. Rzeczy miały starczać na wiele lat, a teraz zaledwie na kilka. Zwyczajnie nie opłaca się ich naprawiać, taniej jest kupić coś nowego, a stare wyrzucić. 

.

.

Jak więc obecnie ograniczyć ilość produkowanych śmieci? I czy recykling rozwiąże problem ich nadmiernej ilości? A może da się prowadzić życie całkowicie bezśmieciowe (zero waste)?

.

.

Z książki "Śmieci" dowiecie się nie tylko wszystkiego o śmieciach, ale też odkryjecie, jak skutecznie walczyć z ich nadmiarem, tak by uchronić naszą Ziemię przed ekologiczną katastrofą!

.

.

Polecany wiek: 

od 8 lat

O Autorce

Gerda Raidt (ur. 1975) - studiowała w Wyższej Szkole Artystycznej Burg Giebichenstein w Halle oraz na Akademii Sztuk Wizualnych w Lipsku. Jest ilustratorką oraz autorką książek edukacyjnych dla dzieci.

.

.

Ta książka pokaże  JAK TO ROBIĄ W INNYCH KRAJACH  (nie wszystkie kraje wywożą śmieci - w niektórych miejscach walają się one dookoła, spływają rzekami a okoliczni mieszkańcy wykorzystują to, co znajdą wokół siebie)

Książka w subtelny ale mocno rzeczowy i dobrze zargumentowany sposób pokazuje jak zacząć, co robić, jak to robić, żeby nie dopuścić do katastrofy ekologicznej , która obecnie nad nami wisi. 

Dzieci to nasza przyszłość - jeśli pokażemy im na naszym przykładzie, w codziennym życiu jakich wyborów dokonujemy, jak prawidłowo segregować śmieci, czego używamy do sprzątania, co kupujemy , jak dawniej naprawiało się wszystko zamiast wyrzucało i kupowało nowe - one to zrozumieją i będzie im się to wydawać oczywiste. 

Na 94 stronach znajdziecie mnóstwo wartościowych informacji - zapewniam was, że wielu sami jako dorośli ludzie nie wiedzieliście.

CZAS NA RATUNEK ZIEMI NAM SIĘ KURCZY, TEMPERATURY ROSNĄ, ŚMIECI NIE UBYWA - dzięki tej książce EKO świadomość twojego dziecka i waszej rodziny może sprawić, że staniecie się częścią ROZWIĄZANIA a nie PROBLEMU.

.

.

.

CHCĄC ZACHĘCIĆ WAS DO ZMIAN JUŻ DZIŚ - KAŻDY ZAKUP KSIĄŻKI "SMIECI" ( TEJ I KAŻDEJ INNEJ W DZIALE KSIĄŻKI ) PREMIOWANY JEST GRATISOWĄ WIELORAZÓWKĄ !!!

Możesz od razu przekuć teorię w praktykę!

.

Napisz opinię

Śmieci - Jak uniknąć śmieciowej katastrofy? Edukacyjna książka ekologiczna dla dzieci - Gerda Raidt

Śmieci - Jak uniknąć śmieciowej katastrofy? Edukacyjna książka ekologiczna dla dzieci - Gerda Raidt

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: