PLASTIK FANTASTIK? Edukacyjna książka ekologiczna dla dzieci o plastiku, śmieciach i recyklingu - Eun-Ju Kim & Ji-Won Lee

26,00 zł brutto

Czy potraficie wyobrazić sobie nasze życie bez plastiku?
Ludzie zużywają go ponad 300 milionów ton rocznie i liczba ta stale rośnie!

Dzięki tej książce dowiecie się, jak rozsądnie używać tworzyw sztucznych, aby uchronić Ziemię przed plastikową powodzią! 

.

.

PLASTIK FANTASTIK to pierwsza tego typu publikacja dla młodych czytelników, która tak atrakcyjnie i wyczerpująco opowiada historię powstania plastiku oraz jego popularności, a w końcu szkodliwej nadprodukcji. Ogrom plastikowych śmieci szkodzi środowisku naturalnemu oraz zagraża równowadze ekologicznej na Ziemi. W tej książce znajdziemy nie tylko sporą dawkę wiedzy o tworzywach sztucznych (przystępnie napisaną oraz kolorowo zilustrowaną przez koreańskich autorów), ale też praktyczne porady oraz inspirujące pomysły na ograniczenie codziennego zużycia plastiku.

.

.

O tym, jak bardzo palący i aktualny to problem, świadczy fakt, iż prawa do książki (oryginalnie wydanej w Korei) sprzedano już do 11 państw: Francji, Wielkiej Brytanii oraz USA, Hiszpanii, Portugalii, Brazylii, Turcji, Chin, Hong Kongu, Tajwanu oraz Polski.

.

  . 

.

Czy plastik bardziej pomaga nam w życiu codziennym, czy raczej szkodzi?

Te same cechy, które sprawiają, że zaczęliśmy stosować plastikowe wyroby tak powszechnie - a więc trwałość, niska cena, łatwość modelowania, ładne kolory - powodują też ogromne problemy dla środowiska naturalnego. Nadużywanie plastiku oraz jego nadprodukcja spowodowały, że jest go wszędzie pełno. Naukowcy szacują, iż jeśli do roku 2050 nic się nie zmieni, to w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb! 

.

.

Co robić z plastikiem?

Ale czy właściwie wiemy z czego powstaje plastik, kiedy go wynaleziono i dlaczego? Czy jest szkodliwy, czy też pożyteczny? W naszej książce znajdziecie nie tylko odpowiedzi na te pytania, ale też porady, jak korzystać z plastiku rozsądnie i jak radzić sobie z nadmiarem plastikowych śmieci. Przekonacie się też, że trzeba codziennie troszczyć się o środowisko naturalne i naszą piękną Ziemię.

.

 . 

.

Polska premiera (20 IX 2019) zbiegła się z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym – Protest Tysięcy Miast i głośnym wystąpieniem Grety Thunberg w sprawie odpowiedzialności dorosłych za globalne ocieplenie. 

Książka wspaniale nadaje się dla przedszkolaków, z którymi wspólnie przeczytamy książkę oraz porozmawiamy o tym, czy plastik to dar czy śmieć ( a może jedno i drugie ) oraz z dziećmi w wieku szkolnym, którym chcemy więcej i szerzej opowiedzieć o drodze plastiku z ziemi, przez fabrykę, sklepy aż do naszego domu...

Książka uwrażliwia na temat ochrony środowiska, pokazując jak można je chronić każdego dnia, krok po kroku, w rodzinie i indywidualnie.

.

KAŻDY ZAKUP KSIĄŻKI PREMIOWANY JEST

GRATISOWĄ WIELORAZÓWKĄ - ŻEBY OD RAZU PRZEJŚĆ OD SŁÓW DO CZYNÓW !

.

.

.

Napisz opinię

PLASTIK FANTASTIK? Edukacyjna książka ekologiczna dla dzieci o plastiku, śmieciach i recyklingu - Eun-Ju Kim & Ji-Won Lee

PLASTIK FANTASTIK? Edukacyjna książka ekologiczna dla dzieci o plastiku, śmieciach i recyklingu - Eun-Ju Kim & Ji-Won Lee

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: