MINI ZESTAW WACIKÓW BAMBUSOWYCH 4 SZT SZARE

15,00 zł brutto

RĘCZNIE SZYTE W CENTRALNEJ POLSCE, WIELORAZOWE WACIKI KOSMETYCZNE TO NIE TYLKO WYGODA, PRELUDIUM DO ŻYCIA BEZODPADOWEGO ALE I ZDROWIE ZAMKNIĘTE W DELIKATNYM KWADRACIE O ŚREDNICY 8CM

Więcej szczegółów

EKOWACIKI TO NAJLEPSZE, CO MOŻESZ ZROBIĆ DLA SWOJEJ SKÓRY I PORTFELA!

Te wielorazowe krążki wykonane ręcznie z najlepszej jakości 100% froty bambusowej idealnie nadają się zarówno dla skóry skłonnej do podrażnień jak  małego dziecka. 

Uprawa bambusa nie wymaga stosowania środków chemicznych i pestycydów, dlatego produkt końcowy, tkanina, też nie zawiera toksycznych substancji, które mogą podrażniać skórę. 

 WACIKI, wykonane z  w 100% z włókna bambusowego zachowują antybakteryjne właściwości rośliny bambusowej.

Włókna bambusowe posiadają naturalną substancję (bamboo kun), która chroni roślinę przed bakteriami i grzybami. Substancja ta pozostaje obecna we włóknach nawet po wyprodukowaniu przędzy i utkaniu tkaniny bambusowej. 
Według części badan (przeprowadzonych przez Japanese Textile Inspection Asspociation) antygrzybicze właściwości tkaniny wykonanej w 100% z włókien bambusowych zostają zachowane w 70% nawet po 50 praniach tkaniny. Oznacza to, że bakterie, pleśń, kurz i inne alergeny czy zanieczyszczenia nie działają na tkaninę bez względu na to czy jest sucha czy mokra.

MINI ZESTAW 

SKŁADA SIĘ Z 4 WACIKÓW KWADRATOWYCH 

Płatki wycinane są ręcznie i obszywane na owerloku, dlatego mogą się nieco różnić kształtem  między sobą. Wychodzące z nich nitki są całkowicie normalnym zjawiskiem. Można je obciąć nożyczkami , chociaż nie jest to konieczne, ponieważ po kilku praniach tkanina nabierze ostatecznego kształtu a nitki przestaną się strzępić. 

SKŁAD: 100% FROTA BAMBUSOWA BIAŁA

 1 BOK PLATKA: 8 CM

( są o wiele większe niż tradycyjne jednorazowe płatki)

KOLOR: SZARY

Stopniowe eliminowanie plastikowych, niebiodegradowalnych kosmetyków z twojej łazienki możesz zacząć właśnie tutaj - od tak powszechnie stosowanych płatków kosmetycznych. Jeśli używasz ich codziennie to zastąpienie ich wielorazowymi wacikami jest bardzo dobrym krokiem w kierunku zmniejszenia odpadów w twoim domu.

Pamiętaj ! Tych wacików nie używamy do zmywania lakieru do paznokci - do tego służą inne, biodegradowalne alternatywne kosmetyki ( wkrótce u mnie w sklepie) - te waciki posłużą ci do zmycia makijażu, mycia i pielęgnacji twarzy i ciała. 

ABSOLUTNIE NADAJĄ SIĘ RÓWNIEŻ DLA MAŁYCH DZIECI!

Unikalność wacików bambusowych polega na tym, że włókna nie są ze sobą bardzo mocno skręcone i pozostają miedzy nimi mikroprzestrzenie. To właśnie naturalnie porowate włókna odpowiadają za zwiększoną wodochłonność wacika. To dzięki nim jest lepszy przepływ powietrza w tkaninie i więcej miejsca, gdzie może gromadzić się wilgoć. Płatek bambusowy może wchłonąć 3 razy więcej wody od bawełnianego! „Przewiewność” tkaniny sprawia też, że mokry krążek dużo szybciej schnie.

Zużyty wacik przemyj pod wodą, lub wodą z mydłem i odlóż do wysuszenia. Po kilkakrotnym użycu możesz wyprać normalnie  w  pralce :-)

Polecam serdecznie ten wybór najbardziej selektywnego, mądrego podejścia do eliminacji wszechobecnego plastiku i produktów niebiodegradowalnych z naszego życia. 

JESTEŚ TUTAJ- TO PIERWSZY KROK. 

Napisz opinię

MINI ZESTAW WACIKÓW BAMBUSOWYCH 4 SZT SZARE

MINI ZESTAW WACIKÓW BAMBUSOWYCH 4 SZT SZARE

RĘCZNIE SZYTE W CENTRALNEJ POLSCE, WIELORAZOWE WACIKI KOSMETYCZNE TO NIE TYLKO WYGODA, PRELUDIUM DO ŻYCIA BEZODPADOWEGO ALE I ZDROWIE ZAMKNIĘTE W DELIKATNYM KWADRACIE O ŚREDNICY 8CM

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: