ZESTAW BAMBUSOWYCH WACIKÓW WIELORAZOWYCH 10 SZT - SZARE

32,00 zł brutto

RĘCZNIE SZYTE W CENTRALNEJ POLSCE, WIELORAZOWE WACIKI KOSMETYCZNE TO NIE TYLKO WYGODA, PRELUDIUM DO ŻYCIA BEZODPADOWEGO ALE I ZDROWIE ZAMKNIĘTE W DELIKATNYM, SZARYM KWADRACIE O ŚREDNICY 8 CM

Więcej szczegółów

EKOWACIKI TO NAJLEPSZE, CO MOŻESZ ZROBIĆ DLA SWOJEJ SKÓRY I PORTFELA!

Te wielorazowe kwadraciki wykonane ręcznie z najlepszej jakości 100% froty bambusowej idealnie nadają się zarówno dla skóry skłonnej do podrażnień jak  małego dziecka. 

Uprawa bambusa nie wymaga stosowania środków chemicznych i pestycydów, dlatego produkt końcowy, tkanina, też nie zawiera toksycznych substancji, które mogą podrażniać skórę. 

 WACIKI, wykonane z  w 100% z włókna bambusowego zachowują antybakteryjne właściwości rośliny bambusowej.

Włókna bambusowe posiadają naturalną substancję (bamboo kun), która chroni roślinę przed bakteriami i grzybami. Substancja ta pozostaje obecna we włóknach nawet po wyprodukowaniu przędzy i utkaniu tkaniny bambusowej. 
Według części badan (przeprowadzonych przez Japanese Textile Inspection Asspociation) antygrzybicze właściwości tkaniny wykonanej w 100% z włókien bambusowych zostają zachowane w 70% nawet po 50 praniach tkaniny. Oznacza to, że bakterie, pleśń, kurz i inne alergeny czy zanieczyszczenia nie działają na tkaninę bez względu na to czy jest sucha czy mokra.

ZESTAW SKŁADA SIĘ Z 10 WACIKÓW ORAZ WORECZKA W KTÓRYM MOŻNA JE PRZECHOWYWAĆ A POTEM PRAĆ WACIKI

Płatki wycinane są ręcznie i obszywane na owerloku, dlatego mogą się nieco różnić kształtem  między sobą. Wychodzące z nich nitki są całkowicie normalnym zjawiskiem. Można je obciąć nożyczkami , chociaż nie jest to konieczne, ponieważ po kilku praniach tkanina nabierze ostatecznego kształtu a nitki przestaną się strzępić. 

SKŁAD: 100% FROTA BAMBUSOWA BIAŁA

BOK PŁATKA: 8 CM

( są większe niż tradycyjne jednorazowe płatki)

KOLOR : SZARY

Stopniowe eliminowanie plastikowych, niebiodegradowalnych kosmetyków z twojej łazienki możesz zacząć właśnie tutaj - od tak powszechnie stosowanych płatków kosmetycznych. Jeśli używasz ich codziennie to zastąpienie ich wielorazowymi wacikami jest bardzo dobrym krokiem w kierunku zmniejszenia odpadów w twoim domu.

Pamiętaj ! Tych wacików nie używamy do zmywania lakieru do paznokci - do tego służą inne, biodegradowalne alternatywne kosmetyki ( wkrótce u mnie w sklepie) - te waciki posłużą ci do zmycia makijażu, mycia i pielęgnacji twarzy i ciała.

Po użyciu możesz przeprać je ręcznie i pozostawić do wyschnięcia. W razie potrzeby- po kilkukrotnym praniu ręcznym - możesz wyprać je w pralce w 30-40 stopniach Celsjusza. 

Nie  należy ich prasować, wybielać, ani prać chemicznie.

Unikalność wacików bambusowych polega na tym, że włókna nie są ze sobą bardzo mocno skręcone i pozostają miedzy nimi mikroprzestrzenie. To właśnie naturalnie porowate włókna odpowiadają za zwiększoną wodochłonność wacika. To dzięki nim jest lepszy przepływ powietrza w tkaninie i więcej miejsca, gdzie może gromadzić się wilgoć. Płatek bambusowy może wchłonąć 3 razy więcej wody od bawełnianego! „Przewiewność” tkaniny sprawia też, że mokry krążek dużo szybciej schnie.

Polecam serdecznie ten wybór najbardziej selektywnego, mądrego podejścia do eliminacji wszechobecnego plastiku i produktów niebiodegradowalnych z naszego życia. 

Jesteś tutaj- to pierwszy krok. 

ZAPRASZAM CIĘ DALEJ... ZYSKASZ NA TYM TY I NASZA PLANETA

Opinie

Waciki szare
Mariola Bartuzi
2020-10-17

Najlepsze waciki jaki miałam do tej pory. Delikatne, nie podrażniają skóry. Świetnie się piorą. Używam już od jakiegoś czasu (odkąd są w sprzedaży). Są rewelacyjne. Polecam każdemu ☺

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

ZESTAW BAMBUSOWYCH WACIKÓW WIELORAZOWYCH 10 SZT - SZARE

ZESTAW BAMBUSOWYCH WACIKÓW WIELORAZOWYCH 10 SZT - SZARE

RĘCZNIE SZYTE W CENTRALNEJ POLSCE, WIELORAZOWE WACIKI KOSMETYCZNE TO NIE TYLKO WYGODA, PRELUDIUM DO ŻYCIA BEZODPADOWEGO ALE I ZDROWIE ZAMKNIĘTE W DELIKATNYM, SZARYM KWADRACIE O ŚREDNICY 8 CM

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: