GREENTOM UPP CLASSIC - spacerówka nie tylko dla EKO rodziców

On kwietnia 17, 2016

Nasza druga recenzja najbardziej ekologicznego wózka na świecie przekona was do tego, że to, co ekologiczne, może być również funkcjonalne, wygodne i wujątkowo estetyczne! Zapraszam...

Greentom Upp Classic 

Najbardziej ekologiczny wozek na świecie!

 
 

W połowie listopada pisałam wam o pierwszym wózku Greentom Upp Reversible, który miałam przyjemność testować dzięki dystrybutorowi tych wózkow na Polskę - firmie Stokkids. Możecie wrocić do tej recenzji tutaj jeśli interesuje was spacerówka z przekładanym siedziskiem i regulowanym poziomem leżenia.

Dzisiaj pokażę wam jego starszego brata - spacerówkę Greentom Upp Classic. 

To mój 8 wózek w mojej macierzyńskiej karierze i zakładam, że ostatni :-) Reversible sprawował wyśmienicie i spokojnie mogłabym pojeździć nim jeszcze ponad rok ( producent rekomenduje jazdę tym modelem do 2,5 roku życia malucha ). Zdecydowałam się jednak na zmianę na ten model z kilku powodów:

1.Ciekawska jestem z natury a kolejny Greentom stanowił dla mnie wyzwanie.

2. Latem jedziemy do USA, a - jak zapewne wiecie- podróżowanie z wózkiem ( nie wspominając o czwórce dzieci) w samolocie to wyzwanie nie lada. Linie lotnicze poturbowaly mi 2 wózki w przeszłości - nie chciałam, żeby teraz stało się podobnie z wózkiem, który składa się z 2 części po złożeniu .

3.Jack robi się coraz cięższy, więc każda waga na minusie podczas pokonywania schodów jest dla mnie dużym plusem :-) Reversible jest lekki jak żadnen inny znany mi wózek - 7,5 kg to pestka - Jack waży już o wiele więcej . Jednak skusiłam się na pół kilo mniej :-) 

4. Jack'owi przestało przestał przeszkadzać fakt, że nie widzi mnie podczas jazdy - teraz może jeździć już przodem do "całej akcji" a tyłem do mnie i nie wybucha przy tym płaczem , co było nieustannym elementem naszych poprzednich spacerów kiedy tylko nie widział mnie przez kilka minut . 

Dojrzeliśmy więc do Greentom Classic :-)

 

Podstawowe informacje o wózku:

EKOLOGICZNY W 100% 

Rama: wykonana w 100% z polipropylenu

Tkanina: wykonana w 100% z butelek PET pochodzących z odzysku, łatwa do zdejmowania i czyszczenia

Materac wytworzony w 100% z naturalnych materiałów 

 Odpowiedni dla dzieci: od 6 miesięcy do ±4,5 lat (maks. 18 kg/40 funtów, 110 cm/43 cale)

 Wygodny, zwrotny, lekki i łatwy do złożenia

 Możliwość przechowywania w pozycji pionowej po złożeniu

 Ciężar:    7,0 kg/15,4 funta

 Gotowy do użycia:    103 × 55 × 77 cm (41 × 22 × 30 cali)

 Kosz do przechowywania: 10 litrów/2,2 galonu

 Tylne kółka: 20,3 cm (8 cali); kółka skrętne: 16,5 cm (6,5 cala)


 

 

  

Zgodnie z moimi oczekiwaniami i rozpasaniem po poprzednim modelu , Classic okazał się strzałem w 10 . Składanie odbywa się szybciutko, chociaż nie jedną ręką. Po złożeniu,wózek ten zajmuje bardzo mało miejsca , co przy niektórych modelach samochodów lub małych mieszkaniach może być ogromnym plusem. 

Mały koszt na zakupy ( 10 l) może stanowić dla niektorych problem . Zanim kupicie jednak wózek z ogromniastym koszem " bo się przyda ) , przypomnę wam, że wszystko co kupicie i wpakujecie do takiego monstrualnego kosza na zakupy , musicie potem wtargać do domu. Niejednokrotnie balansowałam przy moich poprzednich wózkach z 20 kg zakupów, samym wózkiem i dzieckiem, którego nie mogłam wyjąć, bo gdzie niby miałabym go zostawić? Zapraszam wszystkich do ponoszenia po własnych schodach 100 razy odpowiednika wagowego pełnego kosza zakupów,dziecka i samego wózka - zapewniam ,że szybko zmienicie zdanie. Do tego kosza mieści się wszystko co potrzebuję, plus na ramę przypinam moją torbę i ruszamy w drogę. Zakupy robię z reguły przy pomocy samochodu- dzie wszystko bezpośrednio ląduje z wózka sklepowego , lub online - przy czym noszeniem nie przejmuję się wtedy wcale . W mojej rodzinie na 6 osób jedzenia potrzeba więcej niż na standardową "normalną" rodzinę . Kiedy masz podobny problem przed sobą- odradzam ci kupno wózka z dużym koszem bo nie przetrzymasz roku a twój kręgosłup będzie do wymiany :-) 

 

 

Kolejnym zagadnieniem do omówienia jest opuszczanie siedziska ( górnej części ) w momencie kiedy dziecko usypia podczas jazdy. greentom oferuje taką opcję ale od razu zaznaczam,że dziecko się tutaj całkowicie nie położy. Wiem, że inne dziewczyny radzą sobie z tym w taki sposób, że ograniczenie opuszczenia plecków wózka przepinają ( to taki mały guziczek  na pasku ) niżej , do takiego poziomu na ile pozwala na to materiał . Myślę,że pomysł jest świetny . Osobiście nie skorzystam , bo moje dziecko jest na etapie nie spania na spacerach. Jeśli zdaży mu się drzemka 10 minutowa ( o cudzie nad cudy - hurra!) to opuszczenie leżenia niżej powoduje u niego momentalną pobudkę. Zasypia więc w dziwacznych pozycjach ( nie tylko w wózku - w domu również ) i najwyrażniej jest mu wygodnie . Tylko nam - dorosłym wydaje się,że dziecko musi być położone pod kocykiem, w piżamce i najlepiej w lóżeczku, żeby dobrze spało. Czwórka dzieci skutecznie zmieniła moje podejście do tematu:-) 

Tak więc opuszczamy czasami plecki ale bez szału :-) 

 

Wózek jest niesamowicie zwrotny - spokojnie można prowadzić go jedną ręką, skręcać i zawracać. Prowadzi się zdecydowanie najłatwiej , ze wszystkich wózków jakie miałam. Piankowe koła prowadzą się bezszelestnie po wszystkich powierzchniach i nawierzchniach - nie słychać więc wcale - osobiście mnie bardzo irytującego- odgłosu turkotania.


  

  

Wózek jest moim ideałem nie tylko ze względu na wagę, wygląd, czy funkcjonalność ale również motyw przewodni jaki towarzyszy wszystkim wózkom produkcji Greentom . To jedyny na świecie , zrobiony w 100% z przetworzonych materialów, ekologiczny wózek! Dla rodzicow, ktorym - tak jak mnie - leży na sercu , w jakim stanie zostawimy naszą planetę dzieciom - ten argument powinien być bardzo istotny. Do wyprodukowanie gondoli zużyte zostały 53 butelki PET, Rama zaś powstała z polipropylenu. Ekologia na miarę XXIwieku !

Greentom to również 30 wersji kolorystycznych . Jego stelaż dostępny jest w 3 kolorach (biały, szary, czarny), a tapicerki w 10 odcieniach: pomarańczowym, oliwkowym, miętowym, morskim, czerwonym, szarym, niebieskim, różowym, czarnym i naszym - piaskowym). Dużym plusem jest to, że mając Greentoma w 3 wersjach (carrycot, reversible, classic) tylko stelaż jest jeden. Tapicerka do każdego modelu może być w zupełnie innym kolorze. Limitem jest więc jedynie wasza wyobraźnia!

 

Do wózka dokupić można adaptery do fotelika samochodowego, bardzo ciepły pokrowiec na nóżki oraz oslonę przeciwdeszczową.

 

   

  

Nie jest to wózek testowany, recenzowany i oddawany . Greentoma używamy codziennie - to nasze główne źrodło przemieszczania się , nasza duma. Codziennie odpowiadam na pytania związane z użytkowaniem tej spacerówki - zaczepiani jesteśmy na ulicy - bo wiadomo,że najlepiej oglądać sprzęt w akcji:-) Odpowiadam na emaile i Facebookowe pytania . Jeśli nasunie się wam coś, o co chcielibyście zapytać w związku z Greentomem - zapraszam do kontaktu  : 

email:agataskjold@gmail.com 

Facebook: Pomysłowa Mama 

Instagram : pomyslowamama_pl 

Twitter:@pomyslowa_mama


  

   Komentarze


Zostaw swój komentarz