KSIĄŻKI DLA DZIECI

13 wrz

GRAmatyka angielska - kiedy nudna nauka angielskiego staje się zabawą

Każde z nas, naszych dzieci przeżywał kiedyś kryzys podczas nauki języka obcego. Angielski - uznawany wszędzie w Polsce  za podstawowy język obcy , który musi poznać każdy uczeń - nastręcza niektórym wielkich problemów. I co wtedy? Nie poddawać się! Jest na to sposób ...

Czytaj więcej

10 maj

Książki z mojej przeszłości wracają w wielkim stylu!

Mistrzostwo słowa i maestria rysunku 
to duet Maria Terlikowska oraz Bohdan Butenko !!!
Stworzone przez nich wierszowane historie kropli wody 
w książce "Przygody kropli wody "
oraz 
muchy turystki w książce 
"Chodzi mucha po globusie " 
to fantastyczne książki edukacyjne zarówno dla przedszkolaków jak i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. 

Czytaj więcej

10 maj

"Królowa Śniegu " - książka , którą każde dziecko znać powinno

Floppy Bird , Facebook, Baby Tv... nasze dzieci otoczone przez nieprzerwany strumień informacji, bajek, wiadomości , zabawy online coraz rzadziej kierują swoje kroki w stronę biblioteki, nie czytają lektur bo "są nudne" i zmuszają do myślenia, z którego zwalnia tv, internet i gry. To od nas rodziców zależy , czy nasze dzieci wkroczą w okres dojrzewania, dorosłości  z wiedzą większą niż pojemność ich smartfonów. Czytajmy dzieciom! Pokażmy im, że to coś cool , że to wciąga . Zacznijmy od ...

Czytaj więcej

10 maj

"Poczytajki Pomagajki" od Muza S.A.

Dwie nowe bajki ze znanej nam już serii Poczytajki Pomagajki wciągnęły moje dzieci od razu. Fajne dyskusje toczą się u mnie w domu po ich przeczytaniu. Dojrzałe, bo i dziecięca perspektywa na niektóre sprawy zmienia się wraz z wiekiem.

Czytaj więcej

22 sie

Pierwszy przegląd ksiażek przeczytanych podczas wakacji

 Przegląd przeczytanych książek wakacyjnych

Czytamy dużo. Bardzo. Obsesyjnie. Kompulsywnie. W każdym miejscu w domu i poza nim. W podróży i u dziadków... Przy basenie i w toalecie. Wszędzie. A ja jestem dumna z tego ,że udało mi się zaszczepić w trójce z czwórki moich dzieci miłość do czytania. Kosztuje nas to dużo ale jest warte wszystkich pieniędzy świata.

Każde z moich dzieci przeczytało w te wakacje wiele książek. Niektóre czytaliśmy na głos, inne czytane były po kolei lub jedynie przez chłopców, czy córkę. Oprócz tych, które mieliśmy i byliśmy w ich trakcie , dostaliśmy pokaźny stosik do zrecenzowania od Wydawnictwa W.A.B. Drugi stosik jest dla was - konkurs na moim fanpage na Facebook'u juz trwa:-)

Poniżej opisuję kilka serii i książek , które moje dzieci już przeczytały i miały na ich temat do powiedzenia kilka słów.

Czytaj więcej

Showing 26 - 30 of 34 items