KSIĄŻKI DLA DZIECI

7 lut

"DLACZEGO SZTUKA JEST PEŁNA GOLASÓW ?" - prosta droga do wprowadzenia dziecka w świat sztuki

Przewodnik po sztuce dla najmłodszych, dzięki któremu Twoje dziecko dowie się, dlaczego niektóre obrazy są tak strasznie drogie, dlaczego ludzie zajmują się w ogóle  sztuką i co z tymi golasami na obrazach? Napisana językiem dzieci zachęca, pokazuje, wyjaśnia ... i totalnie nie zanudza :-)

Czytaj więcej

4 lut

IGNAŚ KITEK ARCHITEKT - Jak dodawać dziecku skrzydeł zamiast mu je podcinać

Historia chłopca, który chce zostać architektem jest genialną, absolutnie wartą przeczytania opowieścią, która może stać się punktem wyjścia nie tylko do ciekawej rozmowy z rodzicami i nauczycielami i nie tylko o architekturze. Dzieci to urodzeni odkrywcy a my - dorośli - wspierając ich rozwój i wsłuchując się w ich potrzeby dajemy im szansę stać się kim tylko zechcą. Bo przecież mogą. Bo mają w sobie tę moc!

Czytaj więcej

4 lis

Seria DOBRA KSIĄŻECZKA - tak to się kończy kiedy profesjonalista zabiera się za pisanie i wydawanie książek dla dzieci

Najbardziej lubię kiedy moje dzieci lubią. Kolorować, czytać, słuchać, pisać, grać . I sprawia im to przyjemność . Dlatego kocham Wydawnictwo Tekturka , bo goszcząc w moim domu zapewnili mojemu dziecku edukację ( oczywiście ) , dobrą zabawę( rozumie się samo przez się ) i uśmiech, który nie schodził mu z buzi aż do ostatniego słowa ostatniej książeczki !

Czytaj więcej

4 paź

" Hello Ruby" to ABC programowania dla dzieci . Obiecuję - nawet Ty sobie z nim poradzisz!

Pamiętam czasy bez internetu. Pamiętam bieganie do kawiarenek internetowych i "wchodzenie" do sieci  po 2,5 godziny wraz z towarzyszącym mu charakterystycznym dźwiękiem, który do dziś śni mi się czasem po nocach. Nasze dzieci natomiast? Urodzone w rzeczywistości online umieją śmigać na naszym sprzęcie lepiej niż my po latach "oswajania" z całą tą wirtualną rzeczywistością.  Mają w tej nauce swoich sprzymierzeńców. Nieźli są , żeby nie powiedzieć bardzo dobrzy..

Czytaj więcej

28 wrz

Sto wierszyków do ćwiczenia głosek w trudnych zestawieniach - książka dla małych twardzieli i ich rodziców

Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie już wszystkim się przejadł. Elżbieta i Witold Szwajkowscy - od lat robiący zamęt ( pozytywny rzecz jasna ) na rynku dziecięcej literatury stworzyli coś nowego, co pomoże waszym dzieciom w pokonaniu rożnych trudności artykulacyjnych. W moim domu jest tych trudności wiele. A największe ma mój mąż - trudno więc powiedzieć czy ta książka jest błogosławieństwem większym dla niego czy naszych dzieci . Dla mnie - pedagoga wieku dziecięcego - to super bogate źródło fajnych nowych rymowanek ćwiczących język i nie tylko .

Czytaj więcej

Showing 21 - 25 of 34 items