Poczytajki Pomagajki - must have na półce każdego malucha

On kwietnia 27, 2015

 seria Poczytajki Pomagajki 

wydawnictwa Muza 

Nigdy nie wiemy kiedy książka może przybyć nam z pomocą ...

 

Każdy z nas ma apteczkę . Plastry, woda utleniona, syropek na temperaturę. Rodzice wiedzą najlepiej jak bardzo to wszystko jest niezbędne i pilnują, żeby nie zabrakło niczego, co może nagle przydać się dziecku.

Gorzej ze strawą duchową. A to BARDZO ŹLE! 

Dzieci mają coraz więcej zmartwień, przyżywają porażki, lęki , jest im przykro, są nieśmiałe, nie mogą odnaleść się w nowym środowisku... 

To rola, zadanie a jednocześnie przywilej rodzica - być przewodnikiem dziecka w każdej trudnej dla niego sytuacji. Nie zawsze jednak sami wiemy jak postąpić, co dziecku doradzić, w jaki sposób przekazać mu naszą radę w zrozumiały dla niego sposób. 

Literatura już dawno znalazła na to radę : książki. 

Powstała nowa seria Poczytajki Pomagajki, wydana przez Wydawnictwo Muza, w których przedstawiono różne sytuacje - przykre ale jednocześnie bliskie dziecku. 

Jak poradzić sobie z nieśmiałością, samotnością, dokuczaniem, byciem nowym w przedszkolu, byciem chorowitkiem... każdy problem przedstawiony w innej książeczce opowiada przygody dzieci, które się z nimi borykają. Naszym dzieciom łatwo będzie sie z nimi identyfikować. 

Książeczki napisane są przejrzystym, zrozumiałym dla dziecka językiem, fantastyczne ilustracje ( każda książeczka to inny autor i inny ilustrator) obrazują wszystko zabawnie i bajkowo, jednocześnie wciągając malca w świat dobrze znanych mu problemów - bo czasem jego własnych. 

Autorzy książeczek - często czerpiąc z doświadczenia własnego , obserwując współczesne dzieci , bardzo umiejętnie wgryźli się w ich problemy i rozwiązali je koncertowo!

 Przesłanie książeczek jest proste: Każdy jest inny, wyjątkowy, WAŻNY. Każdemu należy się szacunek i akceptacja innych bez względu na wygląd zewnętrzny i inne czynniki. Warto mieć przyjaciół - dzięki nim, życie staje się ciekawsze i weselsze a problemy - troszeczkę mniejsze , kiedy się nimi podzielić z kimś bliskim. 

Moja rada - jeśli ktos uważa, że apteczka przy dziecku jest niezbędna , niech sprawi maluchowi tę serię krótkich opowiadań. One leczą duszę i niosą pomoc.

Ps.Przy okazji - wydane są fenomenalnie ! :-) Duża czcionka zachęca starsze dzieci  do czytania młodszym. Twarda okładka gwarantuje żywotność ksiażki nawet w sytuacjach ekstremelnych . Długość w sam raz - można z dzieckiem przeczytać całą historię i jeszcze porozmawiać niej na zakończenie. 

Pomysłowa Mama ma tę serię, czyta ,poleca!Komentarze


Zostaw swój komentarz