"Wierszyki dla 3-latków" - bo od czegoś trzeba zacząć ...

On maja 20, 2015

Nauka czytania może stac sie zapierającą dech w piersiach przygodą lub codzienną udręką. Od nas - rodziców zależy , czy dziecko pokocha czytanie. Ta książka pomoże nam pokazać dziecku, że przygoda z książką w wieku 3 lat dopiero sie zaczyna...

"Wierszyki dla 3-latków"

Wyliczanki i wierszyki, które lubią wszystkie smyki !

Wydawnictwo MUZA SA

Przepiękne, krótkie wierszyki , które w większości znamy ze swojego dzieciństwa dają wiele radochy z czytania i jeszcze większą ze słuchania każdemu tandemowi rodzic - dziecko ! 

W naszym domu starsi czytają najmłodszemu ...

Fantastyczne, przykuwające uwagę ilustracje Anity Głowińskiej zainteresują największego wiercipiętę. 

Mało tekstu , dużo obrazków - to recepta na sukces - taką książeczkę można przeczytać za jednym posiedzeniem . Dumne dziecko może powiedzieć ,że "przeczytało z mamą lub tatą całą książeczką na raz. 

Czcionka zastosowana w książce jest na tyle duża, że starsze rodzeństwo może samodzielnie przeczytać kilka wierszyków młodszemu szkrabowi.  Maluch może również po latach wrócić do lektury i pochawalić się samodzielnym przeczytaniem kilku stron. 

Twarda okładka sprawia, że książka oprócz oczywistych walorów estetycznych jest bardziej wytrzymała niż książeczki w miękkich oprawach. Upadek na ziemię x 1000 - co zdarza sie przy każdym energicznym trzylatku - nie sprawi, że książka będzie wyglądała jak psu z gardła wyjęta już po miesiącu. 

Polecam serdecznie tę książeczkę. Ja czytam ją już mojemu małemu kilku-miesięcznemu synkowi. Słucha z zainteresowaniem:-) Mam nadzieję, że dzięki takim lekturom wychowam wielkiego czytelnika:-) 

Książka ma swoje siostry i braci w postaci "Wierszyków dla 2 i 4 latków" oraz " Poczytajek 2 i 3 latka" 

Warto zebrać całą kolekcję :-) 

Jako poczwórna mama, wielki czytelnik i pedagog polecam serdecznie!

Tutaj można kupić tę ksiażeczkę :

http://muza.com.pl/dla-tycich/1973-wierszyki-3-latkow-9788377589403.htmlKomentarze


Zostaw swój komentarz