POZNAWAJ, BĄDŹ ZAWSZE CIEKAWA ŚWIATA, ODKRYWAJ NIEODKRYTE , TAK JAK "ADA BAMBINI NAUKOWCZYNI" Z WYDAWNICTWA KINDERKULKA

On listopada 27, 2017

Odważ się być sobą! Spróbuj czegoś nowego! Zaskocz samego siebie!  Ucz się na własnych błędach! Potrafisz! Zrób to, co Ada Bambini Naukowczyni!

Łatwiej , szybciej i dokładniej wszystko wychodzi, kiedy rodzic pomoże, zrobi coś za dziecko. Ale przecież nie o to chodzi w nauce! Naturalna ciekawość świata, chęć poznawania nowego, nieodkrytego jeszcze przez malucha terytorium - to znakomita pożywka dla przyszłego naukowca. Albo naukowczyni !

Najnowsza kontynuacja rewelacyjnej serii wydanej przez Wydawnictwo Kinderkulka, twórców książek  „Ignaś Kitek architekt” i „Rózia Rewelka, inżynierka”   prezentuje koleżankę ze szkolnej ławy Kitka i Rózi - Adę Marię Bambini.

 

Mała dziewczynka , dumnie nosząca swoje imiona po dwóch wielkich naukowczyniach : Marii Skłodowskiej Curie oraz Adzie Lovelace, przepełniona ciekawością, z zestawem miliona pytań na minutę doprowadzała na skraj rozpaczy swoich rodziców, którym nadążanie za córką - dosłownie i w przenośni przychodziło z coraz większym trudem. Każda zagadka, naukowe zagadnienie - to wyzwanie dla malej bohaterki, którą ciekawość zaprowadziła wprost na …. krzesło, na którym siedzieć musiała za karę. Zdesperowani rodzice ( wraz ze starszym bratem ) - kiedy uleciała im już złość na córkę - przyłączyli się do Ady, przeszukując książki w poszukiwaniu odpowiedzi. 

 

Idealna książka dla dziewczynek( i chłopców) ciekawych świata, zainteresowanych nauką, zadających wiele pytań, rozwiązujących zagadki wszelkiej maści . Cudowne ilustracje wykonane akwarelami, piórkiem i tuszem - fantastycznie oddają treść, która wciąga od pierwszej strony. 

 

 

Musicie zdobyć tę książkę dla dzieci! - tyle zmienia się wokół nas w dzisiejszych czasach - docenianie wielkich, kobiecych postaci naukowych, bez których świat pewnie byłby zupełnie inny , to wspaniały krok , który my - rodzice - powinniśmy propagować od samego początku - nie ma znaczenia czy jesteś chłopcem, czy dziewczynką - masz taki sam mózg, takie same predyspozycje do tego, żeby stać się kimś wielkim, ważnym, znanym, poważanym w świecie nauki … jak Maria Curie Skłodowska … jak Ada Maria Bambini :-) 

 

Książkę możesz kupić klikając TUTAJ

 

Polecam , nie tylko na prezent. Polecam, bo to ważna pozycja w literaturze dziecięcej! Oby więcej takich wartościowych książek pojawiało się na naszym polskim podwórku. Przy okazji zapoznajcie się szerzej z ofertą WYDAWNICTWA KINDERKULKA ich oferta przepełniona jest takimi perelkami . W sumie nic dziwnego... Właścicielem wydawnictw jest kobieta i mama :-) 

 

 

Pomysłowa Mama poleca!Komentarze


Zostaw swój komentarz