UWAGA! GRANIE W PLANSZÓWKĘ "ZNAMY SIĘ" GROZI POWAŻNYM UZALEŻNIENIEM I DOBRĄ ZABAWĄ, KTÓRY BĘDZIECIE CHCIELI POWTARZAĆ BEZ KOŃCA!

On listopada 10, 2017

Gry z MDR gry powinny być zakazane ! Zabierają człowiekowi cały wolny czas, nikt nie chce grać w gry komputerowe, oglądać tv jedząc chipsy …. wszyscy chcą grać i gadać! Masakra! :-) 

Kontrowersyjność tego wstępu, jakkolwiek bulwersująca - jest jedynie w połowie prawdziwa.

Nikt u nas nie chce grać w gry komputerowe - nie mamy takich sprzętów w domu . Wszyscy natomiast mają trudny orzech do zgryzienia - jaką grę wybrać . I trwa to …. baaaardzo długo . Kiedy już odpalimy mózgi, pójdziemy na kompromis i naszykujemy wiadro pokrojonych jabłek dla wszystkich     ( dlaczego pokrojone jabłka smakują lepiej od takich w całości to pytanie, które pozostanie bez odpowiedzi do końca wszechświata zapewne ) - wtedy wreszcie ZACZYNAMY!

ZNAMY SIĘ

Dziś pokażę wam, co na tapecie mamy obecnie. 

ZNAMY SIĘ - najnowsza planszowa gra towarzyska ze stajni MDR  - kto jeszcze nie zna innych ich planszówek , zapraszam do poczytania:

KALAMBURY   GRUNT TO ZDROWIE  KORPORACJA

Dzięki tej grze, dowiedziałam się co myśli NA PRAWDĘ o mnie mój mąż. Warto było - okazało się, że mnie nawet lubi i dosyć dobrze zna - baczny z niego obserwator :-) Ja wypadłam lekko gorzej ale co tam - następna rozgrywka pójdzie nam jak po maśle. 

Zamierzam wyciągnąć tę planszówkę w okresie okołoświątecznym i pokazać naszym gościam jak się TO robi :-) 


O co chodzi w tej grze ? 

Grając w parach , kontr-gracie przeciwko innym parom udowadniając, że to właśnie WY jesteście sobie najbliżsi i ogólnie znacie się jak łyse konie. Uwaga! Potrzeba tu sprytu, glówkowania a przede wszystkim ogromnej dozy szczerości :-) 


Celem gry jest jak najszybsze spotkanie pary pionków na centralnym polu planszy . 

Tradycyjnie - jak zawsze kiedy mistrz macza w tym palce - całość planszowo-ludzikowo - tekstowa opracowana została przez Andrzeja Mleczkę. Zachęcam więc do dokładnego zapoznania się z całą planszą , pionkami i grą ogólnie przed rozpoczęciem rozgrywki - inaczej niekontrolowane wybuchy śmiechu i „zawieszenia w eterze” mogą przeciągnąć grę w nieskończoność . Ja osobiście zawsze mam z tym problem . Rozkładam więc wszystko na czynniki pierwsze przed graniem aby potem w skupieniu móc pokazać wszystkim kto tu rządzi :-) 

Jedna z moich ulubionych rzeczy, jeśli chodzi o wszystkie gry od MDR - i ZNAMY SIĘ nie jest tutaj wyjątkiem - jest wielowariantowość gry. Można grać w 2-4 pary ale można grać w też tylko w jedną - z partnerem / partnerką :-) Super pomysłowe moim zdaniem - nie za każdym razem człowiek chce mieć tabuny ludzi w domu. Czasem warto pograć sobie w „ gronie rodzinnym”.


W zestawie mamy cztery stosiki kart : znamy się, skojarzenia, co wybierasz i psychotest . Super śmieszne! Potrzebne tabliczki do rysowania , flamastry, klepsydra odmierzająca czas i „butelka” - wszystko mamy w pudełku. 

Przed pierwszą rozgrywką należy przeczytać instrukcję - Tak! NALEŻY przeczytać instrukcję panowie :-) 

Na koniec gry - wygrany ma możliwość sformalizowania wygranej, do czego służy lista zachcianek. Każda zachcianka ma swoją cenę wyrażoną w żetonach KUPIDYN. Wygrany gracz ma możliwość wybrania i zaznaczenia tylu zachcianek z listy , na ile go stać . Ja postawiłam na śniadanie do łóżka a mąż dorzucił w gratisie jeszcze nowy ciuch w dobrej cenie : dostałam rękawiczki :-) 


 

Warto kupić, grać , śmiać się, uprawiać towarzyskie spotkania - żyć tak, żeby w poniedziałek móc  powiedzieć : ale fajny mieliśmy weekend ! Powtórzmy to znowu jak najszybciej !

Polecam kupno . Można tą i resztę gier z MDR dostać tutaj : 

MDR GRY

Widziałam je również w Empiku :-) Tu macie bezpośredni link do tego produktu u nich:

GRA ZNAMY SIĘ W EMPIK-U
Komentarze


Zostaw swój komentarz