CZYTANIE / DOBRE MANIERY / MYCIE ZĘBÓW ... jest super!!!

On maja 6, 2017

Książki pisane dla dzieci często ... nie są dla dzieci . Za trudne, długie, nudne i w ogóle gdzie są jakieś fajne obrazki ? 

Nie każdy lubi myć zęby ( ok - powiedzmy sobie prawdę: niewiele dzieci pasjonuje się tą czynnością ) , nieliczni przepadają za samodzielnym czytaniem ( zwłaszcza, jeśli mają do dyspozycji chętnych do wyręczenia ich w tej czynności rodziców czy starsze rodzeństwo) a zasady dobrego zachowania/wychowania/manier to trudna do opanowania sztuka.

Ale nie dla autora tych trzech książek, które ostatnio wpadły nam w ręce  dzięki WYDAWNICTWO ESTERI .

Muuro Leaf z humorem, pasją i w super prosty , zrozumiały dla małego dziecka sposób opisuje te zagadnienia, które są motywem przewodnim tych trzech książek. Nie ma smęcenia- jest humor wsparty obrazkami , mało tekstu na stronie - to książki , które jako pierwsze, może samodzielnie przeczytać twoje dziecko!

 

 

Trudno mi polecić, od której książki powinniście zacząć czytanie - my dostaliśmy trzy jednocześnie i w sumie przerobiliśmy je dzień po dniu . " Czytanie jest super " poszło na pierwszy ogień. Fajne obrazki zainteresowały nawet najmłodszego Jack'a:-)

 

Rymowanki, krótkie teksty - autor pokazuje, że nie ma nic fajniejszego niż czytanie - rozwija wyobraźnię, jest nieocenionym źrodłem dobrych pomysłów, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka . A z tą książką - może być pierwszym samodzielnym sukcesem czytelniczym :-)

Moim typem numer jeden jest książka " Dobre maniery są super" Zaprezentowany w niej DOTYKACZ - to mój faworyt. Mam takich czworo w domu - doskonale więc rozumiem o co chodzi :-) 

 

Nauka tego, co dla rodziców i całej starszyzny jest takie ważne - dobrych manier - wcale nie musi trącić myszką i sprawiać, że słuchające dziecko zjeżdżając z fotela jak zwiędnięty liść słuchać będzie "przez grzeczność " czytającego rodzica . Muuro Leaf - oprócz świetnych tekstów - wzbogacił swoje książki fantastycznymi ilustracjami . Są zabawne w swojej prostocie - ja osobiście jestem ich wielkim fanem. Myślę, że waszym dzieciom też  się spodobają:-) 

 

A na deser - zostawiam was z książką "MYCIE ZĘBÓW JEST SUPER" - temat na tapecie w domu każdego rodzica - książka nie zatrzymuje się tylko na tej jednej - znienawidzonej przez większość dzieci czynności . Znajdziecie tutaj fajne wytłumaczenia - dlaczego warto pić mleko , jeść warzywa. ruszać się dużo, dbac o czystość nie tylko zębów, chodzic spać o właściwej porze etc ... Być zdrowym jest przecież SUPER ! A do tego potrzebny jest zdrowy rozsądek - jeśli jesteś rodzicu wyczerpany kolejnymi kłótniami z dzieckiem , związanymi z higieną i zdrowiem - oto nowa oręż w twojej walce - tym razem kolejny spór o to samo można będzie skończyć na wesoło ! 

 

Fajnie, że w końcu powstają książki, które dla najmłodszego, dopiero wprawiającego się w czytaniu dziecka nie stanowią bariery językowej, okraszone humorem zachęcają do przeczytania wszystkiego od deski do deski, powodują uśmiech na małych twarzach i pytania; Mamo, masz jeszcze więcej takich fajnych książek? .... 

Nowość na rynku wydawniczym a już wzbudza wielkie emocje - polecam serdecznie - sama zabieram w te wakacje komplet dla moich chrześnic do USA. Ale o tym cicho sza ! :-)Komentarze


Zostaw swój komentarz