Chcesz zrobić KARIERĘ POLITYCZNĄ ? Teraz możesz ją mieć ... nawet na kilka godzin :-)

On października 17, 2016

Kto chce zostać znanym prawdziwym politykiem , mało pracować i dużo zarabiać ... ale żeby nikt ze znajomych się nie dowiedział ? Jest na to tylko jeden sposób ... KARIERA POLITYCZNA od Wydawnictwa MDR !

Każdy chciałby dorwać się na szczyt, pozmieniać to i owo i zarobić kupę forsy. W świetle ostatnich wydarzeń politycznych , trudno jest jednoznacznie określić czy ten drugi najstarszy zawód na świecie jest zawodem nobilitującym czy godnym pożałowania i pogardy. Na szczęście teraz można zrobić zawrotną karierę w polityce bez żadnych przykrych konsekwencji ze strony CBA , pogardy sąsiadów czy innych co ciekawszych wydarzeń związanych ze słowem :polityk. Teraz możemy się tylko dobrze bawić . 

KARIERA POLITYCZNA JEST DLA KAŻDEGO !

Początek zabawy to dla mnie tradycyjnie już "zapoznanie się" z wszystkimi elementami gry - w szczególności z tymi, których twórcą jest genialny rysownik Andrzej Mleczko.  Na samo czytanie wszystkiego należy przeznaczyć pół godziny - zabawa i ubaw po pachy gwarantowany ! Kiedy łzy ze śmiechu lały mi się po policzkach moje najmłodsze dziecko patrzyło na mnie trochę podejrzanie :-) No cóż - zawsze twierdziłam i twierdzić będę ,że Mleczko jest genialnym satyrykiem , wspaniale pokazującym wszystko to, co dzieje się w naszym kraju  - i przy okazji pośmiać się do rozpuku :)

Zachęcam więc - zanim zagracie - przeczytajcie nie tylko instrukcje :-) Wprowadzi was to w znakomity humor:-) Tematy omawiane w grze były niedawno na fali - resztę wyjaśni dobrze skonstruowana instrukcja - nie można się w tej grze zgubić . 

Generalnie w grze chodzi o to , żeby - ach skąd my to znamy - bez całkowitej kompromitacji w kraju  naszym rodzimym dochapać się stołka europarlamentarzysty . A potem - wiadomo - wszystko już z górki , czyli tak zwany luz blues . Droga do niego jest jednak poniekąd trochę wyboista. Trzeba wykazać się sprytem, wytrwałością, intuicją i oryginalnością. Ale ponieważ sielanka za metą jest tak wspaniała - motywacja to jej osiągnięcia jako zwycięzca - jest super silna! Do dzieła więc !

Elementy gry na początku trochę mnie przytłoczyły - nie jestem wprawnym graczem i geekiem planszówek - weekendowe granie przy czwórce dzieci to jedyne na co mnie narazie stać . Zbawienna okazała się więc instrukcja - napisana prosto  i jasno szybko przeprowadziła mnie przez pierwsze kroki gry i pozwoliła na zapanowanie nad tym wizualnym chaosem :-0 A potem była już jedynie sama przyjemność :-) Nawet mój tata - zagorzały gracz w brydża , twierdzący,że na nic innego go nie skuszę , dał się namówić na partyjkę. Dodam - że w życiu prywatnym obydwoje stoimy po całkiem innych stronach politycznej barykady . Nawet to nie odebrało nam jednak radochy z grania. Ta polityczna gra jest w sumie "apolityczna " . Dotyka problemów znanych ale jakoś nie wciąga w zagorzałe dysputy polityczne podczas grania. I o to chodzi!  Dla nas to olbrzymi plus! 

Bardzo podobają mi się trzy pola na planszy - ach - jakież są życiowe :-) Można by rzec - nie wiadomo czy śmiać się czy płakać :-)

Pole łapówka - gracz może pobrać z banku łapówkę w wysokości 500 euro, oczywiście jeżeli nikt nie utrudni mu tego kartą CBA.
Pole kilometrówka - gracz dostaje zwrot wydatków związanych z wyjazdem służbowym w wysokości 200 euro.
 Pole delegacja - podobnie jak wyżej z tą różnicą , że gracz dostaje 500 euro.

Ogromnym plusem dla mnie - i dla mojego męża , któremu wszystko w tej grze trzeba tłumaczyć na angielski jest "monopolowość" tej gry. Zarówno tej - jak i pozostałych z tej seri, wydanych oczywiście przez Wydawnictwo MDR , a opisanych już przeze mnie :  KORPORACJA oraz GIERKI MAŁŻEŃSKIE

Powtarzalność i schematyczność to dla mnie- niewprawnego gracza, który lubi jednak raz na jakiś czas "się zabawić " - to mega zaleta . Łatwiej gra się i panuje nad chaosem domowym robiąc coś intuicyjnie , niż ślęcząc z instrukcją nad czymś super skomplikowanym. W moim przypadku tylko w prostocie siła:-) 

W grę z powodzeniem mogą zagrać dwie - cztery osoby. Jedna rozgrywka u nas zajęła niecałe dwie godziny. Autorzy sugerują wiek graczy 16+ Wydaje mi się jednak że mój 13 letni syn spokojnie poradziłby sobie z samodzielnym graniem - ostatnim razem, kiedy graliśmy w KARIERĘ - siedział obok mnie i wiecznie zaglądał przez ramię komentując każdy mój ruch. Następnym wiec razem pozwolę mu zagrać samodzielnie :-) 

Jeśli szykuje się wam jakaś impreza, szukacie prezentu - super polecam wam tę grę. Sprawdzi się zarówno na domówce wśród znajomych jak i ładnie zapakowana będzie z pewnością dobrym podarunkiem . Osobiście jestem zwolennikiem tego typu prezentów:-) 

 

Gra dostępna jest w wielu miejscach : w Empiku , sklepach stacjonarnych i sklepach online . Jeśli chcecie uderzyć bezpośrednio do źródła, czyli WYDAWNICTWA MDR , zapraszam TUTAJ

W naszym kraju każdy zna się na polityce. Ja sugeruję jednak, aby każdy znal się na KARIERZE POLITYCZNEJ . Przynajmniej będzie z tego lepsza zabawa :-)

POLECAM !!!Komentarze


Zostaw swój komentarz