KORPORACJA - rozgrywka dla trzeźwo myślących :-)

On września 26, 2016

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta . A czasem jeszcze czwarty załapie się " na krzywy ryj" - jak to mawiał mój dziadek:-) I o to właśnie w KORPORACJI chodzi . Nie wiem, czy tej "prawdziwej " też, bo nigdy nie pracowałam w takim przybytku frustracyjnego pięcia się po szczeblach kariery . Jeśli jednak w realu jest tak zabawnie jak w tej grze , to może kiedyś zaryzykuję ...:-) 

KORPORACJA  to szkoła życia -  gra dla wszystkich , którzy nie muszą ale mogą ... zostać szują, prezesem, lizusem czy dyrektorem... 

No - przyznać się - kto by chciał ?:-) 

Cel gry jest do oczywisty  : trzeba dotrzeć na ostatnie piętro wieżowca lub wykonać wszystkie trzy powierzone zadania. 

Ale halo! To wcale takie proste nie jest ! Po drodze czekają na was donosy od usłużnych współpracowników, podkładający wam na każdym kroku świnię "koledzy", mordercze pojedynki i wiele innych korporacyjnych perełek. Nad całością wizualną czuwa tutaj - jak we wszystkich grach z www.mdrgry.pl Andrzej Mleczko . 

Osobiście - zanim dopuściłam kogokolwiek do grania - godzinę zaśmiewałam się czytając instrukcję i przeglądając wszystkie karty z zadaniami i wyśmienite rysunki mistrza. Śmiał się ktoś kiedyś podczas czytania instrukcji gry planszowej ? No właśnie - dla mnie to też był pierwszy raz . Mąż też patrzył na mnie trochę  przestraszonym wzrokiem ...  Zapewniam - że grę warto najpierw poznać od strony ilustracyjnej . Przewertujcie wszystkie karty , a jak już się wyśmiejecie za wszystkie czasy - ruszajcie do grania!

Myślę, że życie korporacyjne dla każdego uczestniczącego w tej grze stanie się powodem do śmiechu długo po zakończeniu rozgrywek. 

Do rzeczy jednak . Gra wykonana fantastycznie . Zanim zdążyłam ją otworzyć - moje najmłodsze dziecko postanowiło użyć jej jako podestu do sięgnięcia czegoś, czego w innych okolicznościach przyrody z racji swoich 96 cm wzrostu sięgnąć by u się nie udało. Wniosek? Opakowanie wykonane nadzwyczaj dobrze . Wielofunkcyjność wszystkich rzeczy w moim domu wspaniale wpasowała się do posiadania tej gry. Można w nią grać , można na niej usiąść lub stanąć - a ona odwdzięczy się niezmienioną formą - wszystko jest jak być powinno :-)

Po rozpakowaniu gry  , w pudełku znajdziecie:

• plansza 

• 10 pionków do wyboru

• 10 znaczników postaci

• 1 pionek szuja

• 18 żetonów drzwi

• 54 żetony KPI

• 45 kart zdarzenie

• 18 kart zadanie

• 27 kart donos

• 29 kart bomba

• 1 tacka sklep

• 3 żetony banan

• 3 żetony czerwony telefon

• 3 żetony fakap

• 1 klepsydra

• 1 kostka do gry

• 7 kart do poruszania szują

Oczywiście nie zapomnijcie o instrukcji ! To ona przeprowadziła mnie przez niuanse grania w KORPORACJĘ. Jest jasno napisana - każdy się połapie o co chodzi .

Jeśli jakimś cudem ( u mnie takich cudów nie brakuje ) zawieruszycie gdzieś instrukcję, na stronie producenta tej gry znajdziecie instrukcję w PDF. Osobiście uważam,że to rozwiązanie genialne.

Zdobywanie żetonów za "podlizanie się" w trakcie donosu spowoduje, że gracz pobiera z banku podwójną liczbę żetonów przypisanych do karty donos. Czyż to nie zachęcająca i motywująca do działania informacja ? :-) 

Gra nie jest trudna do opanowania . Ja - mająca mocne braki w planszówkach , nie mogąca nosa wyściubić poza dziecięce puzzle i monopol junior miałam pełen ubaw i zero stresu czy nie wyjdę na matołka podczas pierwszej rozgrywki z bardziej doświadczonymi ode mnie planszówkowiczami. Gra spodobała im się na tyle, że zapowiedzieli swoją wizytę jak tylko będę omawiać i pokazywać wam trzecią z serii gier MDR : Kariera Polityczna . 

Jeśli spotykacie się więc w większym gronie i umawiacie na grania - przeznaczcie na jedną rozgrywkę około godzinę - półtorej. Możecie zagrać w nią też sami - gra przeznaczona jest dla 2-5 osób. Im mniej osób - tym rozgrywka przebiega sprawniej, co może być plusem kiedy mamy w gronie grających kogoś, kto jest wytrawnym graczem i umiera z nudów już po półgodzinie lub jeżeli ( ja) podczas gry ktoś musi ogarnąć / spacyfikować grupkę dzieci :-)  My graliśmy w cztery osoby i wyszło lekko ponad godzinę. 

Osobiście nie jestem graczem wytrawnym , lubującym się w skomplikowanych zasadach, których czytanie zajmuje wieki, a potem przez pierwszą rundę muszę siedzieć z instrukcją żeby dokładnie wszystko "jeszcze raz" zrozumieć. Lubię iść na żywioł, lubię nowości, lubię się pośmiać - ta gra była dla mnie genialna rysunki i komentarze Mleczki - to wisienka na torcie . 

 

Praca w korporacji nigdy nie była mi przeznaczona. Jeśli jednak jest tam choć w połowie tak zabawnie jak w grze ... to kto wie ?:-) 

Mówiąc serio - gra wciąga, można się świetnie przy niej bawić - odpowiednia jest dla cieniasów planszówkowych wkraczających dopiero w ten świat ,  jak i wytrawnych , tolerancyjnych dla nowicjuszy graczy . 

Kupić tę grę możecie w wielu punktach , np w Empik-u. Tutaj jest jej główne źródło: 

WWW.MDRGRY.PL 

Polecam serdecznie, chętnych zapraszam do przeczytania recenzji drugiej gry ze stajni gier MDR GIERKI MAŁŻEŃSKIE . 

Wkrótce pokażę i opowiem wam o trzeciej planszówce, jaką rozpracowuję : KARIERA POLITYCZNA . Zaznaczam, że Andrzej Mleczko również maczał w niej swoje utalentowane palce ... :-)Komentarze


Zostaw swój komentarz