"ZGODNE RODZEŃSTWO" Jak wspierać dzieci w budowaniu trwałej więzi

On grudzień 2, 2015
  1. Poradnik który zrozumiecie. Który pomoże. Każdemu rodzicowi z przynajmniej dwójką dzieci. Lub jednym - planującym powiększenie rodziny. MUST HAVE na półce u każdego!

Antyporadnikowa jestem. Kiedyś czytałam zawzięcie, na różne tematy. Teraz ciśnienie ze mnie uszło. Nie mam czasu, ochoty, z reguły czytam po 5 innych książek symultanicznie… Zresztą co nowego może powiedzieć sto pięćdziesiąty poradnik na temat wychowywanie dzieci? Mam ich czworo. W różnym wieku. Bardzo. W sumie to sama mogłabym napisać poradnik. Tylko czasu brak …;-)

Gdybym miała już jakiś napisać, to chciałabym, żeby to był  ten, który obecnie trzymam w rękach. Jest całkiem mój. I żałuję że nie ja jestem jego autorką.  Samo Sedno, wydające tę książkę – trafiło w samo sedno. A autorom się kłaniam. Nisko. Uporządkowałam sobie dzięki wam pewne sprawy, zdystansowałam się do innych i w ogóle jakaś bardziej przepełniona energią pozytywną do działania jestem.

 

Ale od początku. Książka, o której chcę wam opowiedzieć to” Zgodne rodzeństwo. Jak wspierać dzieci w budowaniu trwałej więzi” napisanej prze Natalię i Krzysztofa Minge. Psychologowie. Rodzice trójki dzieci. O rodzeństwie, wzajemnych pomiędzy nimi relacjach, wzlotach i upadkach wiedzą więc wiele. I potrafią to fajnie wytłumaczyć , wyjaśnić, przełożyć „na ludzki” – zrozumiały dla każdego rodzica -sposób .

Jeśli macie więcej niż jedno dziecko lub chcecie je mieć – ten poradnik powinien być wasz.

  • Unikniecie dzięki niemu zbędnych konfliktów rodzinnych, 
  • Będziecie wiedzieli jak wesprzeć swoje dziecko, kiedy pojawi się w domu jego młodszy brat , czy siostra
  • Jak w ogóle przekazać starszemu informację o tym, że niedługo w domu pojawi się ktoś nowy
  • Znajdziecie tu rady , przykłady tego, co można zrobić, żeby zbliżyć do siebie rodzeństwo
  • Jak reagować na agresje i przemoc
  • Jak być sprawiedliwym rodzicem i co to w ogóle znaczy
  • Dowiecie się, dlaczego kłótnie są potrzebne i do czego prowadzą
  • Przeczytacie, jak wdrożyć dzieci do obowiązków  domowych
  • Jak chwalić, by nie szkodzić

Od początku zaczyna się bez lukru. Nie wszystko zależy rodzicu od ciebie ! Im szybciej to zaakceptujesz, tym lepiej. Nie każdy konflikt zostanie pozytywnie rozwiązany, nie każda walka zażegnana, raczej nie uda ci się ułożyć idealnych relacji pomiędzy swoimi dziećmi.  Jeśli jednak uda ci się wesprzeć naturalna bliskość pomiędzy rodzeństwem ( co widać zwłaszcza w innych niż europejska kulturach), to stworzycie fantastyczna bazę do budowania własnej tożsamości dziecka i relacji z innymi osobami, nie będącymi członkami rodziny.

10 rozdziałów omawia problemy z jakimi Z PEWNOŚCIĄ spotka się KAŻDY rodzic posiadający minimum dwójkę dzieci. W każdym rozdziale znajdziecie przykłady, wskazówki, rzeczy do zapamiętania, ćwiczenia.

Przeczytajcie jak sprawić, żeby dzieci miały możliwość rozwijania umiejętności rozwiązywania konfliktów i równoczesnego pozostawania w bliskiej relacji.  Wsparcie wśród rodzeństwa – już w wieku dorosłym – to wielka zasługa rodziców, ich pracy nad dziećmi, ich zaangażowania. Zaangażujcie się więc dzisiaj i pochylcie nad książką, którą ja osobiście – po dogłębnym przeczytaniu -serdecznie wam polecam !

 

Zapraszam na


www.SamoSedno.com.plKomentarze


Zostaw swój komentarz