Posłuchaj, jak długopis opowiada bajki!

On listopad 30, 2017

Czytanie to niesamowita, nieskończona przyjemność - teraz można się do niego zabrać od innej strony .... długopisu, który mówi!

Banalnie proste stwierdzenie - długopisem się pisze. Ale ponieważ technologia idzie do przodu szybciej i szybciej , mam dla was drugie stwierdzenie. Może nie banalne ale prawdziwe - długopisu również się słucha! Ożywia on książki opowiadając niesamowite historie. To fakt !

 

Najnowsza zabawka z serii Discoveria, razem z zestawem fantastycznie wydanych książek, ożywia bajki, zachęca do czytania oraz pobudza kreatywność Twojego małego czytelnika. 

W sumie, to nie spodziewałam się, że będzie to aż taki hit. Dość sceptycznie podchodzę do tego typu nowości - jestem starym wyjadaczem książkowym - nawet przekonanie mnie do e-książek ( z sukcesem w efekcie końcowym) zajęło trochę czasu .

 

Czytanie to tak delikatna sprawa, szczególnie dla małych dzieci, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę w tym zakresie, że każde odejście od reguły trzeba mocno przemyśleć. Są jednostki oporne, wiercące się, którm trzeba poświęcić więcej czasu niż innym, są też zapaleni czytaniomaniacy, spędzający swoją każdą wolną chwilę i ostatnią złotówkę rodziców na pożeraniu  coraz to nowych książek. 

W naszym domu mamy pełne spektrum - od miłośników książek, po takie jednostki, które muszą trafić w to „coś”, żeby wykazać się zaintresowaniem. Apetyt najmłodszego dopiero się kształtuje, a ja bardzo chcę , żeby był on nienasycony:-) 

  

Stąd moje eksperymenty z nowościami. Co wiedzieć trzeba o zestawie: długopis / książka? Jest uzależniający. 

Jak to działa?

W momencie dotknięcia długopisu do książki, tam gdzie umieszczony jest specjalny kod , dźwięki natychiast popłyną z wbudowanego w długopisie głośnika . Dzięki długpisowi lew zaryczy, dinozaur wyda z siebie złowrogi mruk a tekst przeczyta znany glos aktora, zachęcając do zabawy.

ten długopis to nowość na polskim ynku. Miałam kiedyś coś podobnego z firmy Leap Frog , co kupiłam w USA , jednak jakość, długóśc baterii w tym modelu jest nie do porównania lepsze. 

Czytanie książeczek z serii Discoveria to super pomysł na trening dla dziecięcego umysłu ale i okazja aby zaktywizować kreatywność niezbędną w późniejszych etapach rozwoju. 

Seria Discoveria jest serią edukacyjną Empiku , w skład której wchodzą m.innymi cztery książeczki kompatybilne z dlugopisem :

„Poznaję zwierzęta w zoo”

„Fascynujący świat dinozaurów”

„Poznaję zegar”

„Jak to się nazywa po angielsku i niemiecku”

Długopis możecie znaleść TUTAJ 

Bardzo polecam wam tę serię - to fantastyczny dodatek do obudzeniu  w małym człowieku wielkiego czytelnika!Komentarze


Zostaw swój komentarz