NIESAMOWITA NATURA : zdumiewające fakty, fascynujące ciekawostki, niespotykane informacje. Uwaga! Wciąga do ostatniej strony!

On październik 19, 2017

Dla odpornych, którzy myślą, że zjedli już wszystkie rozumy, dla ciekawskich, poszukujących ciągle nowych wrażeń. Dla całej reszty i ich rodziców - seria fascynujących książek, których nie może zabraknąć w biblioteczce Twojego Dziecka!

 Seria

NIESAMOWITA NATURA 

Wydawnictwo TATA ROBI KSIĄŻKI

Książki, które wciągną, zachęcą do dalszego czytania, zainteresują ponad wszystkie inne bodźce jakimi dziecko jest nieustannie otoczone - to marzenie każdego rodzica i pedagoga. Czasem trafi się perełka. Takie pochłaniamy w całości i często do nich wracamy. 

Dziś pokazuję Wam moje kolejne odkrycie, które jest właśnie takim spełnionym marzeniem - serię Niesamowita Natura, Wydawnictwa Tata Robi Książki. 

 

Trzy przepięknie wydane , dużoformatowe książki w twardych obwolutach zapewnią WAM godziny ciekawego, wspólnego czytania. 

Tekst przeplatany śmiesznymi rysunkami da wiele do myślenia. Można zacząć czytanie od środka, wrócić do początku i przeskakując pojedyncze kartki dobiec do mety. Każda z książek w serii skupia się na innym zagadnieniu : Mamy więc : Sztukę przetrwania, Mity i Stereotypy oraz Zdumiewające Przyjaźnie.

Pozwólcie, że w skrócie opowiem wam o nich wszystkich. Moim zdaniem stanowią one integralną całość , która powinna być czytana jako kolekcja. Możecie jednak kupić jedną i „posmakować” jej unikalnej zawartości, robiąc sobie apetyt na resztę:-)

NIESAMOWITA NATURA - SZTUKA PRZETRWANIA

Od tej książki zaczęliśmy czytanie  i to ona właśnie spowodowała, że zakochaliśmy się w tej serii. Znajdziecie tutaj ponad 50 niezwykłych, czasem nawet i dla mnie szokujących, faktów o zwierzętach. Całość podzielona została na 7 krain, a w każdej z nich opowiedziano fakty, które mówiły o ich niesamowitych mieszkańcach. Dlaczego pingwinom nie jest zimno, gdy pływają w lodowatej wodzie? Do czego służą jaguarom cętki? Dlaczego zwierzęta żyjące na pustyni mają duże uszy i jasne futro oraz w jaki sposób przystosowują się do panujących warunków, aby przetrwać. Wszystko opisane jest w sposób bardzo przystępny i zabawny - gwarantuję, że wasze dziecko pośmieje się czytając tę książkę a przy okazji nauczy wielu ciekawych rzeczy. 

Książkę tę możecie kupić TUTAJ

 

NIESAMOWITA NATURA - ZDUMIEWAJĄCE PRZYJAŹNIE 

Czasem jakaś para wydaje nam się wyjątkowo niedobrana. Przeczytajcie tę książkę, a dowiecie się jak bardzo niektóre niedobrane pary są DOBRANE. Przyjaźnie wśród zwierząt zaskoczyły mnie bardziej niż myślałam. Zawsze interesowałam się przyrodą, niewiele faktów mogło mnie do tej pory zaskoczyć. Połykam jednak swoją dumę mówiąc, że jednak ta książka mnie pokonała. Wpadlibyście kiedykolwiek na to, że antylopa i pawian to starzy kumple? Te zwierzęta doskonale się dogadują, opiekują się sobą nawzajem i chronią wzajemnie przed drapieżnikami. Kto by przypuszczał?… Zebra doskonale rozumie się z maleńkim ptakiem, ryba błazenek szczęśliwie żyje w ukwiale, a rekina otacza cała świta rybek-czyścicieli. Nawet rośliny potrafią sobie pomagać. Czasem tak sobie myślę, że jednak wielu rzeczy moglibyśmy się od zwierząt nauczyć …  Pięknie ta książeczka opisuje rożne nietypowe przyjaźnie . Fajnie tę naukę można to przenieść na grunt przedszkolno - szkolny. Warto poświęcić chwilę temu nawet najmniej lubianemu koledze - może ma w sobie coś, co sprawi, że stanie się najlepszym przyjacielem dziecka - czasem warto przyjrzeć się wnętrzu a nie tylko oceniać po pozorach …

Książkę tę możecie kupić TUTAJ 

NIESAMOWITA NATURA - MITY I STEREOTYPY

Nie osądzajmy nikogo po pozorach - piękny to motyw przewodni . Co jest prawdą a co mitem? Skąd wzięło się powiedzenie, że słonie poją się myszy? Czy lis to naprawdę przebiegły złodziej? A niedźwiedź to postrach lasu? Czy struś rzeczywiście jest tchórzem, który chowa głowę w piasek? Te i wiele wiele innych  mitów i stereotypów wyciągane są w tej książeczce na światło dzienne gdzie autorka tej serii Pavla Hanackova rozprawia się z nimi ku mojej ( i moich dzieci ) uciesze . Myślicie, że o zwierzętach wiecie wszystko? Przekonacie się, że nie wszystko jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać...Słownik dziecka przepięknie wzbogaci się o nowe wyrazy, takie jak : kooperacja, mutualizm, symbioza, ukwiał, glony etc  - wszystko jasno wyjaśnione na przykładach - nawet przedszkolak zrozumie!

Książkę tę możecie kupić TUTAJ

 

 

Seria Niesamowita Natura to międzynarodowy bestseller - książki zostały dotychczas przetłumaczone na 12 języków, w tym angielski, francuski i niemiecki. Nadają się dla przedszkolaków, z którymi wspólnie czytać można całą serię oraz dla dzieci szkolnych, które czytać będą nam - rodzicom …:-)  

Bardzo polecam wam tę serię : wzbogaci język dziecka, zaciekawi go przyrodą i zapozna z nowymi faktami na jej temat. Dobry pomysł na prezent …. chociaż jeśli chodzi o Boże Narodzenie - ja nie czekałabym tak długo :-) 
Komentarze


Zostaw swój komentarz