NAJLEPSZE POLSKIE KLOCKI DREWNIANE NA RYNKU DO MULTIZABAWY - WYDAWNICTWO EPIDEIXIS

On maj 12, 2017

Raz na jakiś czas wśród bardzo fajnych, edukacyjnych, przystępnych cenowo, polskich zabawek znajdzie się perełka powalająca na kolana. Hello! Zapraszam do poznania niezwykłej historii zwykłego drewnianego  klocka ...

Praktycznie w każdym domu , w którym są dzieci , są klocki - to jedna z tych najbardziej uniwersalnych zabawek, dobrych zarówno dla chłopca jak i dziewczynki ( jeśli ktokolwiek jeszcze myśli, że zabawki mają podział na " dla dziewczynek " i "dla chłopców") . Kolorowe, drewniane, materiałowe, puchate, plastikowe ... widziałam je wszystkie. I chyba wszystkie były super. Dlaczego opowiadam wam więc o tylko o tych, którymi właśnie obok mnie na dywanie bawi się moje najmłodsze dziecko? Pewnie dlatego ,że ich niezwykłość ukryta jest w drobnych szczegółach, których na pierwszy rzut oka nie widać . 

Wszystkie dostępne na rynku klocki ( oprócz tych, które mamy z USA i które pomijam całkiem w tej recenzji ) pisane są alfabetem łacińskim - bez polskich znaków ( dwuznaków, zmiękczeń, samogłosek nosowych ) - lub pisane są tzw WIELKĄ DRUKOWANĄ literą. Czasem zdarzają się klocki, które mają na sobie "pisane" literki ( moim zdaniem to kompletna porażka - z takimi literami nie powinno się zapoznawać dziecka na początek) 

Klocki z Epideixis mają wielką literę - ale to zaledwie ich część- przecież zdania zaczynamy wielką literą. Pisane literami drukowanymi, z jakimi od samego początku obcuje dziecko. Ilość poszczególnych liter nie jest przypadkowa - została wyliczona na podstawie statystyk, które mówią o tym, jak często poszczególne litery występują w wyrazach w języku polskim. Nic nie jest więc tu przypadkowe :-)

  

Nowość ( ja osobiście nie spotkałam sie z tym w żadnych znanych mi zestawach kloców : klocki "Edu" zawierają także niektóre znaki interpunkcyjne. Im starsze dziecko - tym w bardziej świadomy sposób wykorzystywać będzie klocki . Dzieci takie jak mój Jack będą układać z nich pociągi i wieże - starsze chętnie zbudują domek , jeszcze starsze - użyją ich do napisania swojego imienia , ułożenia pierwszych wyrazów ...

Samogłoski w zestawie oznaczono kolorem czerwonym , spółgłoski - granatowym . Pozwala to na szybkie zapamiętywanie w zabawie, które litery należą do grupy samogłosek a które do spółgłosek. Z takim samym podziałem dzieci spotkają się w przedszkolu i szkole . wcześniejsze przygotowanie klockowe sprawi, że nauka czytania i rozpoznawania poszczególnych liter będzie dla nich nieco jaśniejsza i łatwiejsza .

Koleja rzecz- niespotykana w innych zestawach - litery na klockach umieszczone są na jednej linii - jak w poprawnie napisanym tekście . dzięki temu , po ułożeniu wyrazu dziecko od razu otrzyma prawidłowy obraz tekstu . Pod niektórymi literami znajdują się linie wskazujące na prawidłowe ich ułożenie- dzięki temu dziecku nie będą myliły się literki p-b , m- w .

W instrukcji dołączonej do zestawu znajdziecie fantastyczne przykłady , jak można bawić się z dziećmi z użyciem tych klocków -od maleńkich ludzików, po prawie już " dorosłe" dzieci zmierzające do szkoły . W zestawie znajdziecie również kartoniki z obrazkami , np: dom ,  auto, jabłko - oraz cyferkami 1-5 . Dzięki nim - na początkowym etapie zabawy z klockami - dziecko nazywa to, co widzi na obrazku , a następnie razem z rodzicem / opiekunem układa do niego podpis. 

Genialne, świetnie wykonane, ekologiczne, innowacyjne "zwykłe- niezwykłe" klocki !

Bardzo polecam wam zanurkowanie na stronę Wydawnictwa Epideixis . 

Tutaj macie bezpośredni LINK DO EDU KLOCKÓWKomentarze


Zostaw swój komentarz