Super gry na które zawsze znajdzie się miejsce : Kapitan Nauka wkracza do akcji!

On wrzesień 7, 2016

Kiedy przepełnione półki z grami uginają się od ciężaru rozmaitych "edukacyjnych " gier i zabaw, trudno jest dla dziecka znaleść coś nowego . A ja wam mówię ,że na Kapitana Naukę powinniście znaleść kawałek przestrzeni...  Zadania dopasowane do wieku dzieci sprawiają, że ta banalnie prosta zabawa uczy niejako na poboczu , przygotowując dzieci do nauki jaką z chwilę zaczną w szkołach ...

Sami wiecie najlepiej jak jest z zabawkami. Trudno jest kupić dziecku coś "fajnego". Nie dlatego , że - jak w czasach mojej młodości - niczego po prostu nie było. Teraz mamy odwrotny problem - wybór jest tak wielki, że mega trudno jest znaleść coś 'wartościowego". Wybieramy tak naprawdę sugerując się kilkoma czynnikami :

wiekiem i płcią dziecka

kwotą, jaką chcemy wydać

znajomością danego osobnika ( rodzina czy koleżanka/kolega dziecka) 

wstępną analizą czy dany przedmiot już może spoczywa na dnie szafy

Trudno jest wybrać i mnie. Mam takie momenty, że chciałabym wyjść z połową rzeczy w sklepie, bo wszystko wydaje mi się fantastyczne. A potem od razu nachodzi refleksja : po co nam 13 takich samych puzzli, gier etc .... 

Czasem fajnie jest coś zmienić. Kapitan Nauka jest dla mnie takim powiewem inności ale kontrolowanej. Wiemy o co kaman, bo wiele gier opiera się na podobnym schemacie - te jednak zachwycają grafiką, pomysłowością i tematyką. Tak - tu też dzieci mogą poćwiczyć małą motorykę, liczenie  np w zakresie 10, dzielenie wyrazów na głoski i sylaby ( jeden z moich synów miał z tym masakryczny problem- długo walczyliśmy z tematem  ) Podoba mi się bardzo w tych grach, że tutaj podejmujemy bardziej życiowe, bliskie dziecku tematy . Poznajemy przyrodę , przeliczamy na rysunkach, które dla małego dziecka nie są oderwane od rzeczywistości a z czymś tam im się kojarzą . Najbardziej lubię ,że wszystko można zapakować do samochodu i wykorzystać np czekając w kolejce do lekarza, podczas dłuższej podróży etc .

Piszemy, ścieramy, znowu piszemy. Wszystko zamknięte w jednej walizeczce. Nie jest to zestaw typu : kupisz ale potem musisz dokupić flamaster, szmatkę, a najlepiej samą grę wydrukować,wyciąć, pokolorować, złożyć. Szlag mnie trafia kiedy widzę coś takiego! Tutaj macie full wypas . Kupujesz i masz wszystko w jednym:-) 

Wydawnictwo Edgard działające wraz z Kapitanem Nauka ma w swojej ofercie wiele fantastycznych gier. Testuję je z dziećmi cały czas a teraz - po przeprowadzce - mam całe nowe osiedle chętnych testerów:-) 

Dziś opiszę wam trzy pozycje, jakie wpadły mi w ręce:

GRAJ W SPOSTRZEGAWCZOŚĆ ! ĆWICZ OKO I REFLEKS!

Super zabawa dla dzieci w wieku 6-9 lat 

W zestawie znajdziecie książkę oraz grę

Każda rozgrywka trwa przeciętnie 15-30 minut

Może w nią grać od 2 do 8 dzieci

48 kart uczy spostrzegawczości 

Krótka książeczka na temat spostrzegawczości to gratka dla rodziców 

Napisana przez psycholożkę oraz trenerkę umiejętności społecznych, kreatywności i skutecznego uczenia się :-)

 

 

STO ZABAW Z KOPARKĄ BARBARKĄ

dla dzieci 5-6 letnich

W zestawie znajduje się książka,  36 kart oraz flamaster suchościeralny

100 rozwijających zabaw

liczenie w zakresie 10 

dzielenie wyrazów na głoski i sylaby

klasyfikacja przedmiotów

rozwój spostrzegawczości i myślenia logicznego 

przygotowanie do nauki pisania 

Grę stworzyły pedagodzy od edukacji wczesnoszkolnej oraz matematyki - moim zdaniem lepszej rekomendacji nie trzeba:-) 

liczymy, piszemy, ścieramy .. i od nowa :-)

Uwielbiam, że przez zabawę ćwiczyć tu można grafomotorykę, precyzję i spostrzegawczość. Dzieci uczą się o środkach lokomocji, poznają tajniki segregacji śmieci ( my segregujemy, a wy?) , nazwy obiektów w mieście, czynności związanych z placem budowy.

Polecam!

 

STO ZABAW Z LISEM FISEM 

gra dla dzieci dostosowana dla potrzeb i możliwości dzieci 5-6 letnich 

w zestawie książka, 36 dwustronnych, zmywalnych kart oraz flamaster 

dzieci poznają przyrodę

wzbogacają słownictwo

ćwiczą grafomotorykę  przygotowując się do nauki pisania 

liczą w zakresie 10 

bawią się figurami geometrycznymi

doskonalą u dzici kompetencje matematyczne, logiczne , językowe 

Dla dzieci zainteresowanych już przyrodą oraz takich , które nc jeszcze na ten temat ie wiedzą to prawdziwa gratka! Dzięki tej zabawie maluch dowie się, co charakteryzuje las w kolejnych porach roku, jak zwierzęta spędzają zimę, co jedzą, jak należy przygotować się do leśnej wyprawy i czego w lesie należy unikać ! 

 

 

 

 

Genialne gry, powrót do korzeni, mobilne ale nie komputerowe - nie ukrywam,że na początkju roku szkolnego takie gry lubię najbardziej . wprowadzają one dzieci w świat nauki przez zabawę, przestawiając ich małe główki na właściwe tory, dzięki którym cały rok przedszkolny czy szkolny będzie super. 

Fajna rzecz do domu, również na prezent .

Polecam !

Zajrzyjcie na 

www.KapitanNauka.pl 

Znajdziecie tam te oraz inne fajne gry.

Przetestowałam wszystko ja od strony pedagogicznej oraz moje dzieci z każdej możliwej strony :-) Komentarze


Zostaw swój komentarz